Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Aglonas vidusskolas skolēni apgūst ekonomikas zināšanas praksē

Saturs atjaunots: 9.03.2014.

   Aglonas vidusskolas skolēni regulāri piedalās Junior Achievement – Young Enterprise Latvija organizētajās Ēnu dienās. Akcijā «Ēnu diena» par darbinieka «ēnu» varēja kļūt ikviens 1.-12.klases skolēns. Šogad Ēnu dienā piedalījās A. Gžibovska, V. Andriksone, A. Vargule, L . Meirule, V. Buhtejevs, P. Spalve, L. Rajecka, (10. kl. ) A. Repša – Kondratjeva, L. Čaplinksa, A. Skudra ( 8. kl.), E. Gražule, K. Jasevičs (12.a kl.), Z. Meldere, L. Zārberga (12. b kl.)


3. martā Aglonas vidusskolas skolēni dalījās pieredzē par redzēto, dzirdēto, izjusto un prezentēja savu skatījumu par piedzīvoto Ēnu dienā (12.02.2014.).  Aglonas vidusskolas četrpadsmit skolēni ēnoja dažādu profesiju pārstāvjus – slimnīcas valdes priekšsēdētāju, ceļu policistus, ārējo sakaru koordinatori, prokurori, restorāna šefpavāri, fizioterapeitu, ķirurgu- traumatologu, aptiekāru un veikala vadītāju.Skolēni iepazina dažādu  profesiju pozitīvās un negatīvās puses. Salīdzinot iepriekšējo gadu atsauksmes par Ēnu dienu, jūtams, ka skolēni sāk izprast ēnošanas nozīmi, jo  vairāk cenšas izzināt profesijas, lai veiksmīgāk  izvēlētos savu karjeru. Ēnojamie neslēpa, ka katrā profesijā ir ikdiena, kas nebūt nav rožaina, bet arī ne bēdīga.  Ēnu dienas rada motivāciju skolēnos apgūt dažādus mācību priekšmetus skolā, jo sastopoties ar  darbiniekiem vislabāk var noskaidrot kādas pamatzināšanas ir nepieciešamas konkrētai profesijai.
Skolēni piedalās ne tikai Ēnu dienās, bet arī dažādos ar ekonomiku un uzņēmējdarbību saistītos konkursos. 12. klases skolnieces –L. Zārberga, E. Gražule, S. Reščenko izveidoja komandu „ Princeses”, lai  piedalītos Banku augstskolas rīkotājā “Bizness 24 h” konkursā, kuram ir trīs posmi.    Spēlē „Uzsāc biznesu” ir stratēģiska spēle, kas veicina izpratni par uzņēmējdarbību, investīcijām, māca izvirzīt mērķus un  pieņemt svarīgus lēmumus, izprast konkurences jēdzienu un komunicēt.  Meitenes izstāstīja, ka viņas pieteicās konkursam pateicoties Banku augstskolas studentei un Aglonas vidusskolas absolventei Mārītei Kiselevskai. Meiteņu komanda ar septīto rezultātu 100 komandu konkurencē ir iekļuvušas konkursa pusfinālā, uz kuru dosies aprīlī. II posmā tiks izspēlēta biznesa un valsts pārvaldības simulācijas spēle „Prezidents”. Meitenes cer, ka viņām veiksies arī nākamajā kārtā.
Foto: Laila Meirule
Pēc Aglonas vidusskolas 12.b klases skolnieču Z.Melderes, S.Reščenko informācijas
sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv