Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Aglonas vidusskolas skolēni atkal ir zinošāko komandu vidū konkursā “eXperiments”

Šogad  Latvenergo rīkotajā konkursā “eXperiments” pieteicās 1358 pamatskolu 8. un 9. klašu dalībnieki. Jau kopš janvāra beigām komandas  cītīgi mācījušās un apguvušas jaunas zināšanas, lai sekmīgi piedalītos pirmajās divās neklātienes atlases kārtās. Līdz šim skolēni ir atbildējuši uz divdesmit “Iesildīšanās testa” jautājumiem un darbojušies “Eksperimentālajā izaicinājumā” – sagatavojot paši savus fizikas, enerģētikas un elektrodrošības uzdevumus, kā arī atrisinot 127 ekspertu un konkurentu sarūpētos uzdevumus. Pēc otrās atlases kārtas arī Aglonas vidusskolas komanda “Motori” ir labāko vidū.Sāncensība par iekļūšanu neklātienes noslēdzošajā kārtā ritēja spraigi un intriģējoši, tikai daži punkti noteica vai komanda kvalificēsies nākamajai konkursa kārtai. Turklāt konkursa noteikumi bija stingri un komplicēti, nākamajā kārtā varēja iekļūt tikai tās komandas, kurām bija visaugstākais punktu skaits un kuras bija ieguvušas apstiprinājumu pašu sagatavotajam uzdevumam.
Neklātienes finālā turpinās piedalīties tikai 30 no 194 Latvijas 8. un 9. klašu skolēnu komandām.

Latgales reģionu pārstāvēs:

·         Līvānu 2. vidusskolas komanda „Fotons”

·         Aglonas vidusskolas komanda ”Motori”

·         Līvānu 2. vidusskolas komanda ”Duracell”

·         Maltas 1. vidusskolas komanda „Borowa”

·         Nautrēnu vidusskolas komanda „eX Slinķi” .
Pēc neklātienes izšķirošās kārtas būs zināma tikai viena katra reģiona komanda, kas dosies aizstāvēt savu godu un mērosies zināšanās LNT tiešraidē maija sākumā, lai iegūtu 2012. gada erudītu titulu un galveno balvu – ceļojumu uz kādu saulainu zemi. Zināšanu cīņa notiks starp Rīgas, Kurzemes, Zemgales, Latgales, Vidzemes reģiona un Rīgas pilsētas komandām.

Atgādinām, ka 2011.gada konkursā Aglonas vidusskoals komanda „Smaidīgie Omi”, skolotājs – konsultants Edgars Kudiņš un skolēni – Katrīna Reča, Raitis Indrikovs, Kristīne Ancveriņa, Zanda Meldere, Dace Valaine un  Valdis Dzalba.

Latvenergo koncerna erudīcijas konkurss “eXperiments” jau 17 gadus piedāvā skolēniem interesantā un aizraujošā veidā piedalīties erudīcijas spēlē, pildot eksakto mācību priekšmetu testus un uzdevumus, veicot fizikas eksperimentus, atbildot uz elektrodrošības jautājumiem, kā arī darbojoties radoši. Konkursa mērķis ir aicināt skolēnus izglītoties par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu sadzīvē un skolā, kā arī mudināt jauniešus padziļināti apgūt eksaktos priekšmetus.

Novēlēsim Aglonas vidusskolas komandai “Motori” zināšanu gudrību un motora spēku, lai iekļūt konkursa finālā un uzvarēt!