Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Aglonas vidusskolas skolēni piedalījās biznesa ideju konkursā vidusskolēniem “Zemais starts” Skrīveros

Šī gada 28. aprīlī Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā notika 12. klases skolēnu – Jāņa un Annas – rīkotais radošo biznesa ideju konkurss vidusskolēniem “Zemais starts”.

Kopumā konkursā piedalījās pirmās 17 pieteikušās komandas no Skrīveriem, Aizkraukles, Ogres, Jēkabpils, Rīgas, Aglonas un Ērgļiem. Aglonas vidusskolu pārstāvēja: Kristīne Kovaļkova  (11.kl.), Karīna Makrjakova (10. kl.) un Diāna Kazakeviča (11.kl.).  Komanda sagatavoja biznesa projektu par otrreizēji pārstrādājamiem atkritumiem (plastikāta pudeles), ražojot bērniem daudzveidīgus, oriģinālus, ērtus un ikdienā noderīgus,ūdensizturīgus futlārus, lai tie varētu uzglabāt, sakārtot vai pārnēsāt sev nepieciešamās lietas.
Gatavošanās konkursam norisinājās apmēram 2 mēnešus – kopš paša idejas tapšanas brīža. Ideju vētras rezultātā nonācām pie galējā koncepta – biznesa idejai jātop konkursa laikā un, lai interesantāk, – komandām jāpelna spēles nauda un jaunais vai uzlabotais produkts jāveido no stendā “Veikals” pieejamajiem materiāliem.
To, ka ideja ir Latvijas vai pasaules tirgū dzīvotspējīga, dalībniekiem bija jāpierāda, rakstot biznesa projektu. Tajā bija jāiekļauj arī idejas apraksts, uzņēmuma mērķis, produkta priekšrocības, konkurence, mārketinga plāns, finanšu plāns u.c. rādītāji, kas pierāda to, ka ideja izdzīvos.
Lai nedaudz atvieglotu uzdevumu, visām komandām bija pieejamas 4 skolotāju konsultācijas un meistarklases.
Kārlis Sīmanis-Ozols, grāmatas “Kā gūt panākumus Latvijā” autors, savā lekcijā stāstīja par pārdošanu un to, cik tas ir svarīgi uzņēmuma pastāvēšanā un sekmīgā darbībā. Viņš dalījās ar 10 lietām, kas jāizvērtē un jādara, lai gūtu labākus rezultātus. “Ideālā ideja pati nekad neatnāk!” – pie tās pašam ir jāstrādā un jāattīsta, lai tā kļūtu par ideālu.
Turklāt Jānis Viegliņš, “Pārdošanas skolas” dibinātājs un vadītājs, savā lekcijā stāstīja par cilvēkiem “pīlēm” un cilvēkiem- “ērgļiem”. Arī šis lektors uzsvēra to, ka ceļā uz panākumiem ir jāiegulda liels darbs, ir sava diena jāplāno un jāsadala tā aktīvajā un pasīvajā laikā, respektīvi, kamēr visi vēl guļ vai jau pēc darba dodas mājās un skatās televizoru, mums ir iespēja šo laiku pavadīt produktīvi un iemācīties ko jaunu vai izdarīt neizdarīto.
Dienas gaitā telpa pārtapa lielā radošajā darbnīcā – katrs vēlējās uzvarēt un veikt uzdevumu pēc iespējas labāk, bet tas netraucēja komandām savstarpēji iepazīties un sadarboties.
Konkursa darbus un prezentācijas vērtēja žūrija 4 locekļu sastāvā- Kārlis Sīmanis-Ozols, Jānis Viegliņš, biznesa spēles “Oligo” autors – Haralds Salmiņš un Skrīveru vidusskolas absolvents un ESCdatori pārstāvis- Edmunds Mārtinsons.
Žūrija darbus vērtēja gan pēc rakstītajiem darbiem, to pamatojumiem, gan pēc tā, kā komanda prata aizstāvēt savu veikumu un atbildēt uz žūrijas jautājumiem.
Visas dienas garumā norisinājās dalībnieku fotokonkurss, kurā kādā no sociālajiem tīkliem bija jāievieto fotoattēls ar mirkļbirku #zemaisstarts. Fotokonkursa balvu no ESCdatoriem ieguva komandas “Rīgas puikas” pārstāvis.
Konkursā uzvarēja Jelgavas Valsts ģimnāzijas komanda “BK-11” ar moderno kaklasaišu ideju “Man Up!”. Otrajā vietā ierindojās Ogres Valsts ģimnāzijas komanda “Trīs māsiņas” ar koka dzimšanas dienu kalendāra ideju. Trešo vietu ieguva Ērgļu vidusskolas komanda “VITAMĪNI” ar atmiņu krājēju.
“Zemais starts” saka milzīgu paldies uzņēmumiem Atlants.lv, Oligogame, Geka, Infogr.am, Chaula.tv, Pols, RC cola, ESCdatori, ABCjums, Klidziņa, Karaliskais Improvizācijas Teātris, KitKat, Nescafe, Staburags, Pārdošanas skola, Skrīveru gotiņa, Young.lv, Draugiem.lv.
Konkursa organizatori vēlas pateikties visiem, kas atbalstīja un palīdzēja konkursa rīkošanā – it īpaši skolotājai Ingrīdai Mačuļskai par ieguldīto darbu, Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas 12. a klasei par atbalstu un darbu visas dienas garumā, skolas vadībai, skolotājiem par sapratni un palīdzību, AUV-TV pārstāvjiem, skolas pašpārvaldei un ēdnīcai.
Paldies visiem, kas piedalījās!
Ceram, ka šis konkurss “Zemais starts” būs jūsu zemais starts – atspēriena punkts, kas iedrošināja rīkoties, kas iedvesmoja un padarīja jūsu dienu kaut nedaudz labāku!
Konkursa bildes lejupielādei pieejamas 2 interneta adresēs un konkursa publiskajos sociālo tīklu profilos:
https://failiem.lv/u/yx934enk
https://failiem.lv/u/devsrxj7
Foto: Regnārs Mariņins

Uz tikšanos jau nākamgad!

Informāciju iesniedza: Jānis Tipainis un Anna Fedotovska, konkursa organizatori

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv