Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Aglonas vidusskolas skolēni veiksmīgi startējuši konkursā „Smārts”

Konkursu ar šo savdabīgo nosaukumu (no angļu valodas tulkojuma atjautīgs, asprātīgs, elegants) rīkoja Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība. Konkursa mērķis bija aktualizēt darba tiesību un darba aizsardzības jautājumus, lai sagatavotu jauniešus darba tirgum. Piedalīties šajā konkursā mudināja ekonomikas pamatu skolotāja Ineta Valaine. Komandas „Lieliskais desmitnieks” kapteinis, Aglonas vidusskolas 10.b klases skolēns Juris Lubāns:

„Pirmais konkursa posms bija neklātienes internetvidē testa pamatā, kurā nācās atbiedēt uz 50 jautājumiem. Lai sagatavotos konkursa 1. posmam, skolā izglītojošas lekcijas lasīja Aglonas novada domes speciālisti: darba aizsardzības jautājumos darba aizsardzības speciālists Gunārs Lukasevičs un jurists Viesturs Grigulis – darba tiesību jautājumos.

Izvērtējot atbildes un summējot iegūtos punktus, mūsu klases (10.b) komanda „Lieliskais desmitnieks” iekļuva piecu labāko komandu skaitā Latgales reģionā.

Kad uzzinājām neklātienes kārtas rezultātus, bijām gan priecīgi, gan apmulsuši, jo otrais posms bija Latgales reģiona pusfināls, kas notika Rīgas kinostudijā.

Lai cienīgi pārstāvētu Aglonas vidusskolu, sākās intensīva gatavošanās. Gatavojām teorētiskos jautājumus, skatījāmies filmas par darba aizsardzības problēmām, nozaru specifiku un darba tiesībām. Praktiskās nodarbības vadīja Daugavpils universitātes pasniedzēji.

Gan teorētiskās zināšanas, gan redzētās filmas palīdzēja veidot komandas video priekšnesumu par aizlieguma un brīdinājuma zīmēm skolā. To veidoja mūsu klases skolniece Kristīne Jokste.

Un, lūk, 16. marts, kad agrā, dzestrā rīta stundā uzsākām ceļu uz Rīgu, lai piedalītos Latgales reģiona pusfinālā. No internetvides jau zinājām, ka pretinieki ir spēcīgas pilsētu komandas – Preiļu Valsts ģimnāzijas, Balvu ģimnāzijas, Rēzeknes 5. vidusskolas un Daugavpils 3. vidusskolas komandas. Visi 12-to klašu skolēni.

Kad pieteicām sevi, raidījuma vadītājs U. Joksts nosauca mūs par „zaļajiem gurķīšiem”, jo bijām jaunākie – 10-tie.

Konkursa laikā spriedze bija pamatīga: vajadzēja koncentrēties uz jautājumu, domāt ne tikai par atbildes pareizību, bet arī par to, kā izturēties, kā izteikties, jo viss tika filmēts.

Mūs spārnoja konkursa noslēgumā izteiktais vērtējums: „Sīvā konkurencē izcīnīta 3. vieta.” Arī perifērijas skolās ir gudri un erudīti jaunieši. Mūs apsteidza Preiļu Valsts ģimnāzija un Balvu ģimnāzijas komandas. Latgali finālā pārstāvēs Preiļu Valsts ģimnazijas komanda. Mēs vēlam viņiem veiksmi!

Mums ļoti palīdzēja līdzjutēju atbalsts. Sirsnīgs paldies 11.b klases skolēniem un viņu audzinātājai M. Lukjanovičai par līdzjušanu, aplausiem, uzmundrinošajiem plakātiem.

Paldies skolotājai Inetai Valainei, kura mudināja mūs piedalīties konkursā, sniedza teorētiskās zināšanas, organizēja tikšanās, skolas direktorei L. Šatilovai un, protams, mūsu klases audzinātājai Regīnai Grigulei, kura vienmēr jūt līdzi un priecājas par katru mūsu veiksmi.

Paldies visiem labajiem cilvēkiem, kura juta mums līdzi un atbalstīja, vecākiem, Aglonas novada domes speciālistiem.

Esam apmierināti. Iegūtas pozitīvas emocijas, jauna, interesanta pieredze. Ne vienmēr līdzās būs cilvēks, kurš pārzina darba tiesību vai darba aizsardzības jautājumus. Tos jāzina ikkatram, lai pasargātu sevi, citus un būtu spējīgs iesaistīties darba tirgū.”

Juris Lubāns

Aglonas vidusskolas 10.b klases skolēns

Komandas „Lieliskais desmitnieks” kapteinis

2 Komentāru

  1. :) saka:

    Malači! :* :) )

  2. Vija saka:

    Prīks, ka myusu bārni ir gudri, zynōt gribūši, enerģiski, i prīks , ka Aglyunas vōrdu tautā nas jaunī cylvāki! Latgolai ir nōkūtne!