Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Aglonas vidusskolas skolēnu brauciens uz Alantas ģimnāziju Lietuvā „Nordplus” projekta ietvaros

2018.-2019. mācību gadā Aglonas vidusskola piedalās Ziemeļu un Baltijas valstu sadarbības programmas „Nordplus” projektā. Pirmais skolēnu apmaiņas vizītes brauciens uz Lietuvu, Alantas ģimnāziju, notika no 8. līdz 12. oktobrim.


Ceļš uz Lietuvu bija garš, baiļu un neziņas pilns, jo pārņēma domas par to, vai spēsim sarunāties un atrast kopīgās intereses. Uz nometni aizbrauca desmit Aglonas vidusskolas skolēni: Lauris, Eduards, Laila, Lāsma, Anita, Samanta, Katrīna, Olesja, Sintija un skolotājas Rita un Lolita.

Par laimi mūs draudzīgi sagaidīja un izrādīja savu skolu- Alantas ģimnāziju.  Pirmās dienas garumā mēs tuvāk iepazinām viens otru. Mēs jutāmies omulīgi viņu klātbūtnē. Visu piecu dienu garumā katram no mums bija savs domubiedrs.

Otrajā dienā mēs devāmies uz Lietuvas galvaspilsētu – Viļņu. Tā pilsēta tiešām ir apbrīnojama. Sadalījāmies nelielās grupiņās un mūsu uzdevums bija apskatīt iedalītos vēstures objektus, kā arī jautri pavadīt laiku. Izstaigājām Viļņas senās un izsmalcinātās ielas. Guvām jaunas zināšanas par Lietuvas vēsturi, kā arī saliedēti un perfekti atpūtāmies.

Trešdien mums bija iespēja piedalīties Alantas ģimnāzijas mācību stundās. Spējām salīdzināt ar Aglonas vidusskolu un atrast arī atšķirības. Pēcpusdienā mūs sagaidīja  brauciens uz Anikščai labirintu parkiem, pastaigas ceļu starp koku galotnēm, Laimes kalnu. Šie objekti bija ļoti interesanti, aizraujoši un prieka pilni. Arī vakaros pēc ekskursijām mēs pavadījām laiku kopā, spēlējot spēles, piemēram, “Bang, bang”, “Pirtiņa deg”, kā arī “Paslēpes”.

Ceturtdienas rītā atkal braucām uz ģimnāziju, lai izveidotu prezentāciju par to, kā mainījās Latvijas un Lietuvas apkārtne šo 100 gadu laikā, ko mēs darām, lai atrisinātu un uzlabotu dabas problēmas, kā arī kādas sekas cilvēks pēc sevis atstāj ekosistēmās. Darba laikā jutāmies saliedēti un uzklausīti, jo varējām brīvi izpausties. Pēcpusdienā devāmies uz Moletai. Mēs izstaigājām ievērojamākos pilsētas objektus, kā arī apskatījām jaunāko tehnoloģiju istabu. Brauciena laikā mēs kopīgi ar Lietuvas jauniešiem dziedājām visdažādākās dziesmas. Iepazinām arī viņu mīļākos izpildītājus.

Tik ātri un nemanot pienāca arī piektdiena, atvadu diena. Rītā uzklausījām visu grupu prezentācijas. Katrs projekta dalībnieks spēja izteikt savus viedokļus par šīm piecām burvīgām dienām Lietuvā.

Mums bija ļoti skumji atvadīties, jo ļoti pieradām pie viņu valodas, smiekliem, spēlēm un apkārtējās vides. Tie jaunieši ir pozitīvi, enerģiski, drosmīgi, izpalīdzīgi un atklāti, tāpēc mūsu labās attiecības vēl joprojām nepazūd. Esam priecīgi, ka satikām tieši tos vienaudžus, kuri iedvesmoja un atstāja jaukas atmiņas.  Liekas, ka nekad šo braucienu  neaizmirsīsim. Ar nepacietību gaidām viņus Aglonā.

FOTOGALERIJA

Informāciju iesniedza:  Laila Repele, Lāsma Repele Aglonas vidusskolas audzēknes

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv