Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Aglonas vidusskolas sporta stadiona atklāšanas svētki

Vēl 2016. gada nogalē Aglonas novada domē tika pieņemts lēmums par sporta stadiona pārbūves nepieciešamību.

Pēc sporta stadiona pārbūves projekta izstrādes un apstiprināšanas par būvdarbu veicēju konkursa kārtībā tika izvēlēts SIA “Ošukalns”. Tirgus izpētes rezultātā būvuzraudzību stadiona būvniecībai veica SIA “Firma L4”. Periodā no 04.10.2016. līdz 16.01.2019. tika veikti vērienīgi būvniecības darbi – pārbūvēts viss laukums: ierīkota laukuma drenāžas sistēma, ieklāts mākslīgais segums, ierīkoti skrejceliņi ar mākslīgu segumu. Stadiona austrumu pusaplī ierīkots lodes grūšanas aplis ar piezemēšanās sektoru un tāllēkšanas piezemēšanās bedri ar skrejceliņu. Savukārt stadiona rietumu pusaplis noklāts ar sintētisko segumu un ierīkots marķēts mešanas sektors. Stadionā uzstādīti un pieslēgti elektrībai 8 apgaismojuma stabi.

Š.g. 15. maijā svinīgā gaisotnē notika sporta stadiona atklāšana.  Pasākumu atklāja novada domes priekšsēdētāja vietniece Marita Grebeža, pārgriežot simbolisko atklāšanas lentu. Klātesošos uzrunāja Aglonas vidusskolas direktore Lidija Šatilova un viesi. Pēc svinīgās atklāšanas viesus aicināja uz nelielu koncertu: savu dejotprasmi rādīja Aglonas vidusskolas deju kolektīvi. Pirms uzsākt jautras sportiskas aktivitātes, kas bija veltītas Starptautiskajai ģimenes dienai, pasākuma dalībnieki un ciemiņi tika aicināti apskriet goda apli stadionā. Jautrās stafetēs piedalījās 15 novada ģimenes.
Atjaunotais sporta stadions ir liels ieguvums gan skolai,  gan novada iedzīvotājiem. Aglonieši un viesi var priecāties par stadiona ievērojamām pārmaiņām, par vēl vienu sakoptu un labiekārtotu vietu ciematā.

Par projektu
Būvdarbu izmaksas sastāda 336 689,77 eiro ar PVN, Lauku atbalsta dienesta piešķirtais publiskais finansējums- 45 000 eiro, attiecināmās izmaksas- 50 000 eiro. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija piešķīra Aglonas novada domei finansējumu 50 000 eiro šim pašvaldības pasākumam.
Projekts tika realizēts ar biedrības “Preiļu rajona partnerība”, Lauku atbalsta dienesta, Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA), Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Aglonas novada domes atbalstu.

FOTOGALERIJA

Foto no Aglonas vidusskolas arhīva.

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv