Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Aglonu darba vizītē apmeklē ASV vēstniecības Latvijā pārstāvji

No 11.oktobra līdz 12.oktobrim ASV vēstniece Latvijā Nensija Petita oficiālā vizītē viesojās Daugavpilī, Aglonā, Dagdā un Krāslavā.


ASV vēstniece Latvijā un vēstniecības pārstāvji apmeklēja Aglonas baziliku un tikās ar Aglonas novada pašvaldības vadību un speciālistiem. Viesiem tika sagatavota prezentācija par pašvaldību, lai gūtu pilnāku iespaidu par Aglonas novadu dažādās jomās.
Aglonas novada domes priekšsēdētāja Ingūna Barkeviča iepazīstināja viesus ar Aglonas novada infrastruktūru, tūrisma objektiem. Sarunas laikā tika runāts par izglītības jautājumiem, mazo skolu problēmām, par bezdarba situāciju novadā. Vēstniece interesējās par brīvo ekonomisko zonu un pašvaldības redzējumu šajā jautājumā. Pašvaldības speciālisti stāstīja par darbu dažādu projektu realizēšanā, kas būtiski uzlabos vietējo infrastruktūru, radīs iedzīvotājiem labvēlīgu vidi. Vēstniece mudināja iesaistīties ASV vēstniecības izveidotajā Mazo grantu programmā, kas galvenokārt domāta vietējām nevalstiskajām organizācijām. Tika runāts arī par migrācijas problēmu un par pašvaldības iespējām mazināt to.

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv