Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Aicina apmeklēt Latgales kongresa simtgadei veltītu iestudējumu „Nūgrymušõ pile”

Simts gadi pagājuši kopš brīža, kad tika pieņemts cerīgs lēmums – apvienot latgaliešus, kurzemniekus, vidzemniekus vienā tautā. Simts gadi pagājuši, un tā laika cilvēku sapnis turpina dzīvot – jau pavisam drīz Latvija svinēs savu simtgadi. Par godu Latgales kongresa simtgadei 6. maijā Daugavpils teātrī notiks pirmizrāde muzikālam iestudējumam latgaliski „Nūgrymušõ pile” („Nogrimusī pils”).

Lugas autors ir Francis Trasuns, viens no Latvijas apvienošanās idejas iniciatoriem, un tā vēsta par tautas vēlmi augšāmcelt sen nogrimušu pili, viņu laimīgo zemi.
Iestudējuma radošajā komandā ir komponists Kārlis Lācis, horeogrāfs Agris Daņiļevičs, režisors Oļegs Šapošņikovs. Izrādē piedalās Daugavpils teātra aktieri un dejotāju trupa, koris „Daugava” diriģenta Jevgeņija Ustinskova vadībā, kā arī viesmākslinieki Jānis Jarāns un Jurijs Djakonovs.
Pirmizrāde 6. maijā plkst. 17.00, tuvākā izrāde 7. maijā plkst. 17.00. Jāatzīmē, ka šo iestudējumu pēc tā pirmizrādes Daugavpils teātrī varēs noskatīties arī Rīgā – 15. maijā Latvijas Nacionālajā teātrī.
Biļetes jau pārdošanā – Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv!

 Avots: VSIA “Daugavpils teātris”

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv