Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Aicina bērnus uz drošības mācību klasi

Sākoties jaunajam mācību gadam, atgādinām par iespēju apmeklēt Valsts policijas drošības mācību klasi Preiļos, Talsu ielā 2, kur radošā gaisotnē bērni varēs apgūt Ceļu satiksmes noteikumus, uzzināt par drošības līdzekļu lietošanas nepieciešamību un arī citus ar drošību saistītus jautājumus.


Mācību stundas tajā notiek visa gada garumā, taču visaktīvāk tās tiek apmeklētas mācību gada sākumā, kad skolēni pēc vasaras, kas nereti aizvadīta laukos, atgriežas pilsētā, kā arī mācību gada beigās, vasaras brīvlaikam sākoties.

Nodarbības laikā, aptuveni stundas garumā, ar dažādu uzdevumu un aktivitāšu palīdzību radošā gaisotnē bērni varēs apgūt svarīgākos Ceļu satiksmes noteikumus, kā arī iemācīties tos pielietot dzīvē. Bērni drošā vidē varēs pārliecināties par atstarotāju nepieciešamību, kā arī, izspēlējot dažādas situācijas uz ceļa, kopīgi pārrunāt pareizāko rīcību.

Tāpat viesojoties policijā, bērni un jaunieši tiek iesaistīti diskusijās par dažādām tēmām – galvenokārt par drošību, paliekot vienam mājās, par drošību uz ūdens, uz ielām, mežā, rotaļlaukumos, kā arī par drošību internetā un piesardzību, satiekoties ar svešiniekiem, kā arī citiem ar drošību saistītiem jautājumiem. Drošības klasē bērniem tiek atgādināts tas, kā vislabāk par savu drošību parūpēties katram pašam. Tāpat arī policijas darbinieki nodarbību laikā informē par to, kā pasargāt sevi no bīstamām situācijām.

Dalībai Valsts policijas drošības mācību klasē aicinām pieteikties grupās ne lielākās par 25 dalībniekiem, zvanot pa tālruni 65302808 vai sūtot pieteikumu Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirkņa inspektorei Anitai Pugai uz anita.puga@latgale.vp.gov.lv vai Talsu ielā 2, Preiļi, Preiļu nov., LV-5301.

 

Skolēnu uzmanībai!

Tu noteikti pozitīvi, radoši, lietderīgi un droši pavadīji laiku vasaras brīvlaikā! Tev ir daudz košu atmiņu un fotogrāfiju no saviem vasaras piedzīvojumiem? Tad dalies ar savu pozitīvo pieredzi!

Lai tu paspētu to izdarīt, mēs pagarinājām fotokonkursu līdz 22.septembrim!

Ja tava izglītības iestāde atrodas Latgales reģionā, tu esi 5.-12.klases audzēknis, tad iesūti mums uz e-pastu: prevencija@latgale.vp.gov.lv tevis veidoto foto, pievieno datus par sevi, foto aprakstu, kurā pastāsti, kāds pozitīvs Tavas vasaras mirklis ir iemūžināts fotogrāfijā. Varbūt tam ir pamācošs vai rekomendējošs raksturs? Varbūt esi strādājis šovasar un nopelnījis pirmo algu, biji brīvprātīgais kādā pasākumā, varbūt sportoji vai vēl kā savādāk lietderīgi droši, aktīvi pavadīji savu vasaru?!

Esi radošs, piedalies konkursā “Mūsu pozitīvās vasaras foto mirkļi” un iegūsti savā īpašumā volejbola bumbu, zibatmiņu vai kādu citu piemiņas balvu no Valsts policijas!

Konkursa mērķis ir aicināt skolēnus droši un aktīvi pavadīt savu brīvo laiku, motivēt labu darbu veikšanai, audzināt savstarpējo toleranci un izpalīdzību, piedāvāt radoši izpausties vasaras brīvlaikā.

Sīkāku informāciju par konkursu meklē Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes sociālo tīklu kontā – https://www.facebook.com/VP.LRP.OFFICIAL/

Avots: VP Latgales reģiona pārvalde

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv