Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Aicina pievienoties biedrības “Latvijas Lauku forums” un biedrības “Preiļu rajona partnerība” rīkotajā pasākumā

Aicina pievienoties biedrības “Latvijas Lauku forums” un biedrības “Preiļu rajona partnerība” rīkotajā pasākumā – Laiks laukiem! Ko Eiropa dara kaimiņmājā? Norises laiks: 27. februāris  pulksten 12.00 Līvānu novadā; 16. aprīlis  pulksten 12.00 Aglonas novadā.

27. februārī Preiļu rajona partnerības darbības teritorijā varēs iepazīsties un izzināt vairākas vietējas iniciatīvas, kas radītas vai pilnveidotas ar Eiropas Savienības atbalstu. Aicinām ikvienu, kam ir iespēja pievienoties tikšanās Līvānu novadā Jersikas pagasta, viesu mājā “Avotiņi”,  lai iepazītu interesantus stāstus par kaimiņu paveikto un uzzinātu vairāk par Eiropas investīciju radītajiem rezultātiem. Klātesošie dzirdēs pieredzes stāstus par lielām lietām mazās vietās, iesaistīsies vērtīgās sarunās par to, kā iedzīvotāju vajadzības mijiedarbojas ar Eiropas Savienības sniegtajām iespējām. Sanākušos palutināsim ar uzkodām un dzērieniem.

Viesojoties Latvijā šī gada 17. janvārī, Eiropas Komisijas priekšsēdētājas vietniece demokrātijas un demogrāfijas jautājumos Dubravka Šuica uzsvēra, ka kohēzija un atbalsts lauku teritorijām, kurās vērojama depopulācija, reta apdzīvotība un darbaspējīgo cilvēku emigrācija, ir viena no viņas darba prioritātēm. Ar Eiropas Savienības atbalstu iedzīvotāji var attīstīt savu uzņēmējdarbību laukos, uzsākt jaunus projektus, kas palīdz attīstīties gan pašiem, gan vietējai kopienai.
Aicinām ieplānot arī nākamās kampaņas „Mans reģions. Mana Eiropa. Mana nākotne” LLF organizētajās tikšanās Zemgalē un Latgalē:
Februārī
13. februārī plkst. 15.00 Rugājos, Rugāju novadā
14. februārī plkst. 17.30 Staburagā, Jaunjelgavas novadā
21. februārī plkst. 17.30 Ludzas novadā
27. februārī plkst. 12.00 Līvānu novadā
Martā
6. martā plkst. 15.00, Baltinavas novadā
18. martā plkst. 17.30, Svētē, Jelgavas novadā
27. martā plkst. 15.00, Lūznavas pagastā, Rēzeknes novadā
28. martā plkst. 11.00, Kārsavas novadā
Aprīlī
2. aprīlī plkst. 17.30   Zemgalē, Gūdas pagastā, Jelgavas novadā
15. aprīlī plkst. 17.30  Rundāles novadā
16. aprīlī plkst. 12.00  Aglonas novadā
17. aprīlī plkst. 17.30  Ciblas novadā
18. aprīlī plkst. 10.00 Gārsenē, Aknīstes novadā
19. aprīlī plkst. 10.00 Pilkalnē, Neretas novadā
21. aprīlī plkst. 17.30 Tērvetes novadā

Parādīt, ka Eiropa ir tepat un ikdienišķās lietās saskatāma, kā rezultāts mērķtiecīgām rīcībām kohēzijas, lauku attīstības un citu politikas plānu īstenošanas rezultāts, ir viens no biedrības “Latvijas Lauku forums“ (LLF) mērķiem, iesaistoties Eiropas Komisijas kampaņā “Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne”. Kampaņas mērķis ir informēt par Eiropas Savienības sniegto atbalstu projektiem un aktivitātēm reģionos, par pieejamo finansējumu mazajām un vidējām saimniecībām, par jauniešu attīstības un izglītības iespējām un citām atbalsta programmām. Plašāka informācija par Eiropas sniegtajām iespējām laukiem un reģionu iedzīvotājiem ļauj saskatīt un izzināt dzīves kvalitātes uzlabošanas un ekonomikas attīstības iespējas, vienlaikus radot vietu diskusijām par efektīvāku un mērķtiecīgāku atbalstu lauku telpā.

Avots: biedrība “Preiļu rajona partnerība”
Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv