Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Aicinām iesaistīties Latgales patriotisko dziesmu koncerta repertuāra atlasē

2017. gada 20. maijā Daugavpils novada Višķu pagasta estrādē notiks Latgales mākslas svētki “Krāsas karogā”, kurā, izmantojot tehnoloģiju iespējas un dažādos svētku dalībnieku talantus, kopējā vēstījumā tiks apvienotas dziesmas, dejas un vizuālās izpausmes veidi. Svētkos piedalīsies ne tikai kori, vokālie ansambļi, folkloras kopas, tautas deju kolektīvi, bet iesaistīsies arī mākslinieki.

Svētku režisors Māris Susejs uzsver: „Gribas paplašināt apvārsni, radīt brīnumu, kad skatītājs īsti līdz galam nesaprot, kur beidzas dziesma, sākas glezna vai veidojas dejas raksts. Muzikālo repertuāru vēlamies papildināt ar vizuālo risinājumu, kas balstās uz Latgales gleznotāju arhīviem. Man ir liels prieks, ka Daugavpils novads atkal, līdzīgi kā Latgales deju svētkos „VečerinkaViškūs”, kas notika 2015. gada vasarā, uz Mākslas svētkiem aicina kolektīvus no visas Latgales. Turklāt šoreiz mūsu radošo darba grupu papildina mūziķis Guntis Rasims un koru virsdiriģents Jevģenijs Ustinskovs.”
Svētku kulminācija būs patriotisko dziesmu koncerts “Krāsas karogā”, kurā aicinām kopā izdziedāt dziesmas, kas liek sajust – jā, es mīlu savu tēvu zemi, savu Latgali, savu Latviju. Mums katram ir dziesma, kas šķiet vispatriotiskākā, tāpēc repertuāra atlasē var iesaistīties ikviens interesents ne vien no Latgales, bet visas Latvijas vai pat ārpus mūsu valsts robežām. Atliek vien atvērt interneta vietni un nobalsot par aptaujā iekļautajām dziesmām. Turklāt tiek piedāvāta iespēja ierakstīt arī savu mīļāko latgaliešu patriotisko dziesmu, ja tā vēl nav iekļuvusi sarakstā. Aptauja atrodama ŠEIT.

Latgales mākslas svētki notiek Latgales kongresa simtgades svinību ietvaros ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “LATVIJAI – 100” finansiālu atbalstu.
Pasākuma mērķis ir stiprināt Latgales sabiedrības piederības sajūtu Latvijai un nodrošināt Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku tradīcijas nepārtrauktības procesu.
Pasākumu rīko Daugavpils novada dome sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju un Latgales novadu pašvaldībām.

Latvijas valsts simtgades svinības notiks laikā no 2017. gada līdz 2021. gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. Latgales mākslas svētki “Krāsas karogā”ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.

   

Informāciju iesniedza: Ināra Mukāne, Daugavpils novada Kultūras pārvaldes vadītāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv