Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Aicinām piedalīties kampaņā “Rūpējies par savu veselību!”

Aglonas novada dome 25. augustā novada sporta svētku laikā “Ar veļiku pa Aglyunu” aicina iedzīvotājus piedalīties kampaņā “Rūpējies par savu veselību!”. Kampaņa sāksies plkst. 11.00, Aglonas estrādē, kur tiks sniegta medicīnas darbinieka  konsultācija, ņemti mērījumi holesterīna un cukura līmenim, kā arī iespēja izmērīt asinsspiedienu. Kampaņas mērķis ir atgādināt par sirds un asinsvadu slimību galvenajiem riskiem, iepazīstināt ar veselības paškontroles mērierīcēm.

Kampaņas ietvaros iedzīvotāji tiek informēti par sirds un asinsvadu slimību (SAS) simptomiem un sirdij veselīgu uzturu, dzīvesveidu. Kampaņas mērķis ir veicināt iedzīvotāju izpratni par hronisku SAS pazīmēm, kuru gadījumā savlaicīgi jāvēršas pie ģimenes ārsta, kā arī atpazīt miokarda infarkta un smadzeņu insulta pazīmes, kuru gadījumā nekavējoties jāsauc ātrā palīdzība.
Speciālisti norāda, ka sirds un asinsvadu slimības Eiropā un arī Latvijā ir galvenais mirstības cēlonis, turklāt šī tendence nesamazinās. Lai mazinātu risku saslimt ar sirds kaitēm, ir jāmaina ēšanas paradumi, kā arī ikdienā jānodarbojas ar sportiskām aktivitātēm.
Kampaņa “Rūpējies par savu veselību!” notiek projekta nr.9.2.4.2./16/I/002 “Veselības veicināšanas pasākumi Aglonas novadā” ietvaros. Kampaņa ir virzīta uz veselības veicināšanu vietējai sabiedrībai, kā  arī uz vietējas sabiedrības paradumu maiņu, un problemātisko slimību profilaksi (sirds un asinsvadu slimības, onkoloģiskas slimības, liekais svars).


Kontaktinformācija : Telpiskās attīstības plānotāja Ineta Valaine,  t. 29188350 , e-pasts: ineta.valaine@aglona.lv

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv