Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Aicinām piedalīties kampaņā “Rūpējies par savu veselību!”

Aglonas novada dome aicina iedzīvotājus piedalīties kampaņā “Rūpējies par savu veselību!”. Kampaņas laikā iedzīvotāji tiks informēti par sirds asinsvadu slimību riskiem, kā arī varēs veikt dažādus veselības paškontroles mērījumus (asinsspiedienu, holesterīna līmeni).

Kampaņas apmeklētāji tiks motivēti rūpēties par sevi, jo rūpējoties par sevi, mēs patiesībā rūpējamies par mums mīļiem un tuviem cilvēkiem.

Kampaņas mērķis ir atgādināt par sirds un asinsvadu slimību galvenajiem riskiem, iepazīstināt ar veselības paškontroles mērierīcēm, ar ģimenes ārstu izrunāt rīcības plānu risku mazināšanai.

Kampaņa notiks 26. augustā no plkst. 10.30- 18.30. novada sporta svētku “Ar veļiku pa Aglyunu” laikā, Aglonas estrādē, aprīkotā teltī, kur tiks sniegta ārsta konsultācija.

Kampaņas ietvaros iedzīvotāji tiek informēti par sirds un asinsvadu slimību (SAS) simptomiem un sirdij veselīgu uzturu, dzīvesveidu. Kampaņas mērķis ir veicināt iedzīvotāju izpratni par hronisku SAS pazīmēm, kuru gadījumā savlaicīgi jāvēršas pie ģimenes ārsta, kā arī atpazīt miokarda infarkta un smadzeņu insulta pazīmes, kuru gadījumā nekavējoties jāsauc ātrā palīdzība.

Speciālisti norāda, ka sirds un asinsvadu slimības Eiropā un arī Latvijā ir galvenais mirstības cēlonis, turklāt šī tendence nesamazinās. Lai mazinātu risku saslimt ar sirds kaitēm, ir jāmaina ēšanas paradumi, kā arī ikdienā jānodarbojas ar sportiskām aktivitātēm.

Kampaņa “Rūpējies par savu veselību!” notiek projekta nr.9.2.4.2./16/I/002 “Veselības veicināšanas pasākumi Aglonas novadā” ietvaros. Kampaņa ir virzīta uz veselības veicināšanu vietējai sabiedrībai, kā arī uz vietējas sabiedrības paradumu maiņu, un problemātisko slimību profilaksi (sirds un asinsvadu slimības, onkoloģiskas slimības, liekais svars).

Kontaktinformācija: Attīstības plānotāja Ineta Valaine, t. 29188350 , e-pasts: ineta.valaine@aglona.lv

Informāciju iesniedza: Ineta Valaine, Attīstības plānotāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T.65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv