Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Aicinām pieteikties stikla iepakojuma izvešanai no privātmājām

Pagājušā gada nogalē vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar AS “Latvijas Zaļais punkts” veica pilotprojektu Pļaviņu novadā, lai pārbaudītu, cik pieprasīta un efektīva būtu iedzīvotājiem nevajadzīgās stikla taras izvešana ar speciālu transportu no privātmājām. Projekta laikā guvām pārliecību, ka iedzīvotāju liekā stikla iepakojuma uzkrājums ir ievērojams un bieži vien viņiem nav iespēju no tā atbrīvoties likumīgā un dabai draudzīgā veidā.

 Tāpēc, izvērtējot pilotprojekta rezultātus un iedzīvotāju pozitīvās atsauksmes, SIA “Eco Baltia vide” un AS “Latvijas Zaļais punkts” šogad īstenos iniciatīvu “Stikla šķiratlons”.  Tās ietvaros nodrošināsim iespēju arī citām pašvaldībām piedāvāt saviem iedzīvotājiem iespēju ilgtspējīgā veidā atbrīvoties no stikla taras uzkrājuma, īpaši privātmājās un viensētās, lai šie atkritumi nenonāktu dabā.

Pieteikties “Stikla šķiratlonam” ir aicināta ikviena Latvijas pašvaldība. Vienīgais dalības nosacījums ir pašvaldības gatavība piedalīties projektā un sniegt atbalstu. SIA “Eco Baltia vide” un AS “Latvijas Zaļais punkts” sadarbībā ar konkrēto pašvaldību un, vienojoties par akcijas norises laiku, nodrošinās gan informatīvo, gan arī tehnisko atbalstu “Stikla šķiratlona” norisei.

Pašvaldībai, kurā šogad iedzīvotāji projekta laikā nodos visvairāk stikla pudeļu un burku, būs iespēja savā pašvaldībā novadīt Vislatvijas šķiratlona aktivitātes kopā ar treneri Viktoriju. Sadarbībā ar veikalu tīklu “top!” paredzētas arī individuālas balvas aktīvākajiem individuālajiem stikla šķiratlonistiem katrā pašvaldībā.

Tāpat atgādinām, ka iniciatīvas “1000 konteineri stiklam Latvijai” ietvaros pašvaldības joprojām ir aicinātas pieteikties bezmaksas konteineriem stikla iepakojuma šķirošanai. Šobrīd jau vairāk nekā 50 pašvaldībās ir izmantojušas šo iespēju, izvietojot gandrīz 1000 jaunus konteinerus stikla pudeļu un burku šķirošanai. Arī šogad turpināsim pašvaldībām palīdzēt attīstīt iedzīvotājiem pieejamu un ērtu atkritumu šķirošanas infrastruktūru, nodrošinot konteinerus stikla iepakojuma šķirošanai.

Lai pieteiktos dalībai projektā “Stikla šķiratlons” vai stikla iepakojuma šķirošanas konteineriem, aicinām sazināties ar SIA “Eco Baltia vide” projektu vadītāju Diānu Baranovsku pa tālr. 29283666 vai e-pastu diana.baranovska@ecobaltiavide.lv.

Atgādinām, ka gada laikā Latvijas tirgū tiek novietotas gandrīz 55 000 tonnas stikla taras, bet tikai 36 000 tonnas nonāk otrreizējā pārstrādē. Taču stikls ir viens no dabiskākajiem iepakojumiem, ko var veiksmīgi pārstrādāt. Kopējā sadzīves atkritumu plūsmā tas ir salīdzinoši smags materiāls, un, nonākot atkritumu poligonā, tas nesadalās. Nokļūstot apkārtējā vidē, tas ir  bīstams aso šķembu dēļ.

Avots: SIA “Eco Baltia vide”

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv