Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Aicināti uz Latgales kirmašu Rīgā

16. augustā no plkst.12:00 – 19:00, Vecrīgā, laukumā pie Pulvertorņa,Torņa ielā 4 IIIC Jūs aicina Latgales Plānošanas reģiona organizētais -Latgales pārstāvniecības kirmašs!
Kirmašs latgaliešu valodā nozīmē “gadatirgus”. Pasākumā “Latgales pārstāvniecības kirmašs Rīgā” sagaidīs Latgales Tematisko ciemu programma ar ceļojošo tirgu, amatniekiem, mūziku un dejām.
Podnieki darbosies ar mālu, audēji audīs, kalēji kals un gardēžiem būs iespēja iegādāties Kotleru ciema aveņu un upeņu mājas vīnu, lauku sievu sietu sieru no īsta piena, speķīti ar garšvielām, smaržīgas zāļu tējas, medus un vaska izstrādājumus, svilpauniekus, tradicionālo Latgales keramiku un citus Latgales ciemos tapušus izstrādājumus. Tirgošanās atraktivitāti ik pa laikam spilgtinās Latgales seno cīņas vīru prasmju demonstrējumi, latgaļu sarunvaloda, tautas dejas un mūzika.
Līdzās pasākuma “Latgales pārstāvniecības kirmašs Rīgā” vietai esošajā Latgales pārstāvniecībā būs skatāma izstāde “Māras zeme aerofotogrāfijās”, kuras ideja ir parādīt Latgales reģiona skaistumu un vienreizīgumu no neparastāka skatupunkta — “putna acīm”. Izstāde “Māras zeme aerofotogrāfijās” ir divu radošu cilvēku — fotogrāfa Mihaila Ignata un pilota Andreja Asara — dāvinājums Latgalei. Būs skatāmas 24 no vairāk nekā 100 aerofotogrāfijām, aptverot Latgales pilsētas, apdzīvotas vietas un ainavas. Aerofotogrāfijas tapušas 2011. un 2012. gada vasarā trīs pārlidojumu laikā pār Latgali.

Ar pasākuma programmu var iepazīties šeit: LPR_Programma_16.08.

Avots: Latgales Plānošanas reģions

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv