Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Aizvadīta trīspadsmitā velodiena “Ar veļiku pa Aglyunu”

Jautrā un sportiskā gaisotnē 31. augustā aizritējusi vēl viena gadskārtējā velodiena “Ar veļiku pa Aglyunu 2019”, kurā piedalījās ap 200 velomīļu, kas mina pedāļus gan dažāda garuma velotrasēs, gan šķēršļu joslā un kombinētajā stafetē, kā arī krietni liels sacensību dalībnieku līdzjutēju un atbalstītāju pulks.

Velosporta svētku diena Aglonā jau trīspadsmito gadu tiek rīkota ar mērķi veicināt interesantu, lietderīgu un veselīgu brīvā laika pavadīšanu, kā arī lai popularizētu velotūrismu Aglonas novadā.  Kopā ar Aglonas novada iedzīvotājiem šos svētkus svinēt bija ieradušies ciemiņi no Rīgas, Dobeles, Daugavpils, Ilūkstes, Līksnas, Rēzeknes, Drabešiem, Vaboles, Stāmarienes, Varakļāniem, Riebiņiem, Jelgavas, Cēsīm, Preiļiem, Viesītes, Lizuma, Ventspils, Līvāniem u.c.

Kā ik gadu velobraucēji policijas patruļmašīnas pavadībā devās veloparādē pa Aglonas ielām, tādējādi  gan parādot sevi agloniešiem un Aglonas viesiem, gan iesildoties pirms došanās velomaratona trasēs.   Pēc tam tika dots starts un sākās azarts, cīņas spars, izaicinājums un vēlme labāk un ātrāk mērot pašu izvēlēto  tautas  vai  meistarklases trasi. Tautas klases distancē (ap 15 km) ar saviem spēkiem mērojās 84 dalībnieki, bet meistarklasē (ap 32 km) – 49 braucēji individuālie  un 5 komandas pa 5 braucēji katrā. Dalībniekiem trase bija jāveic gan pa asfaltētu, gan grants ceļu, jābrauc pa meža celiņiem, takām un pļavām. Arī šogad bija vērojams, ka bija arī  tādi tautas klases velobraucēji, kuru mērķis bija nevis uzvarēt, bet piedalīties un izbaudīt braucienu draugu pulkā, jauki pavadīt dienu, kā arī vecāki kopā ar saviem pavisam maziem, topošajiem velobraucējiem, izbrauca trasi, ļaujot bērniem justies kā īstiem varoņiem, jo ne jau katram ir izturība mīt pedāļus un tikt pie medaļas. Jaunākajam velobraucējam, kurš kopā ar tēti mēroja 15 km velogrozā, bija nepilni 2 gadi. Ļoti mīļi izskatījās, kad draugu grupa, kas līdzi juta  saviem velomaratona braucējiem,  jau finišā tos apsveica ar sarūpētām medaļām – siera rituļiem, tādējādi tos suminot neatkarīgi no iegūtā rezultāta. Protams trasēs gadījās arī pa kādai ķibelei, jo pievīla vai nu pats divritenis vai plīsa riepa un tāpēc dažiem velobraucējiem nācās izstāties no sacensībām, bet bija arī braucēji, kuri pēdējos kilometrus skrēja blakus savam ritenim, tādējādi pieveicot visu trasi un finišējot.
Pirmais 32 km (neatkarīgi no savas vecuma grupas) nobrauca Artis Fjodorovs (1:04:31) no Ilūkstes novada, bet ātrākā sieviete 32 km – Vija Frīda (1:05:34) no Daugavpils. Tautas klasē jeb 15 km – Aivars Bernāns (0:30:19) no Aglonas un Nadežda Sulaine (0:40:14) no Daugavpils.
Meistarklasē bija iespēja startēt arī komandām un piecu komandu kopvērtējumā pirmo vietu ieguva „LiVelo/ Zelta zeme” (Armands Macijevskis, Aivars Ukins, Artis Fjodorovs, Leonīds Valdonis, Iveta Žihare).
Ne mazāk aizraujoši aizritēja arī bērnu šķēršļu joslas sacensības, kur pārvarot dažādus mākslīgi izveidotus šķēršļus savu centību un neatlaidību, gan ātrumu, izveicību un precizitāti, rādīja bērni vecumā no 4 gadu un jaunāki līdz 11 gadu vecumam. Šogad tika izveidota arī atsevišķa nominācija pašiem mazākajiem braucējiem, kuri trasi veica ar dip-dap ritenīšiem.  Kopumā šķēršļu joslā dalību ņēma 45 bērni.
Kombinētajā stafetē, kas apvienoja sevī kanoe airēšanas, skriešanas ar biatlona elementiem un velobraukšanas posmus, piedalījās 6 komandas četru cilvēku sastāvā. Kombinētajā stafetē uzvaru guva komanda „Uzvara” (Kārlis Reiņikovs, Mārtiņš Reiņikovs, Rūdolfs Ozoliņš, Matīss Aizkalns).
Par to, lai velodienas pasākuma dalībniekiem nerūktu vēderi pēc svaigā gaisā un spraigām sacensībām pavadītā laika, tika sarūpēti vairāki lielie  katli ar garšīgu zupu.
Pasākuma noslēguma daļā ar paraugdemonstrējumiem uzstājās triāla klubs “Karters” un Preiļu bērnu un jauniešu sporta skolas audzēkņi, kas stāstīja un rādīja par savu aizraušanos ar BMX. Pie tam ir jāatzīmē, ka Preiļu bērnu un jauniešu sporta skolā mācās un ņem dalību BMX sacensībās Latvijā  ar vērā ņemamiem panākumiem  arī Aglonas novada jaunieši.
Lai šī diena katram pasākuma „Ar veļiku pa Aglyunu 2019” dalībniekam paliktu atmiņā, „Velomīļi” sagādāja mazas piemiņas veltes, kas tika dāvinātas reģistrējoties dalībai pasākumā. Godalgoto vietu ieguvēji saņēma ne tikai diplomus un medaļas, bet arī „Velomīļu” atbalstītāju, domubiedru un draugu sagādātās balvas.
Ar diplomiem un dāvanām tika sumināta arī „Kuplākā dzimta”, kas šogad bija Pušņakovu dzimta no Aglonas, jaunākie dalībnieki – Adele Šelengova, nepilni 2 gadi, „sirdī jaunākie dalībnieki” – Romāns Saušs (86 gadi) no Vaboles un Monika Pušņakova no Aglonas, „visprātīgākie braucēji”, „lielākais draugu pulks”, kas bija ieradies no Jelgavas, „tālbraucēji” – 8 puiši no Cēsīm, kas uz Aglonas velosvētkiem mēroja ceļu no Cēsīm ar divriteņiem, „izturīgie” – komanda „Selonija”, kas šajā pat dienā startēja Krāslavas velomaratonā, atbrauca uz Aglonu un atkal startēja maratonā u.c. Noslēgumā visi pasākuma dalībnieki vēroja krāšņu salūtu.
Aglonas pagasta iedzīvotāju iniciatīvas grupa „Velomīļi” pateicas visiem pasākuma dalībniekiem, kuri mēroja tuvus un tālus ceļus, lai piedalītos velosporta svētkos „Ar veļiku pa Aglyunu 2019”, domu biedriem un atbalstītājiem, kā arī pasākuma labvēļiem.

Šis pasākums tika rīkots pateicoties:

  1. Viduslatgales pārnovadu fondam, kurš  2019. gadā sadarbībā ar Aglonas, Preiļu, Līvānu un Vārkavas pašvaldībām rīkoja projektu konkursu “Iedzīvotāji veido savu vidi – 2019″, kurā guva atbalstu VIIG „Velomīļi” iesniegtais projekts;
  2. Aglonas novada domei, kur projektu konkursā „Sabiedrība ar dvēseli”atbalstīts VIIG „Velomīļi” iesniegtais projekts;
  3. ASV vēstniecībai, kur Latvijai rīkotajā grantu konkursā atbalstu guva nodibinājuma „Trakie bebri” un Aglonas novada biedrības „Neaizmirstule” iesniegtais projekts;
  4. Eiropas sociālā fonda finansētajam Aglonas novada domes projektam 9.2.4.2./16/I/002 ″Veselības veicināšanas pasākumi Aglonas novadā”.

Paldies arī citiem atbalstītājiem: Aglonas vidusskolai, Aglonas novada Kultūras centram, SIA „Eltex”,  AS LVM,  VAS CSDD,  Izglītības un inovāciju centram „Lode”, Rēzeknes tehnoloģiju akadēmijai,  Denisam Vidžupam,  Latvijas sporta skolu federācijas prezidentam Andrim Luksam,  Valdim Lukaševičam, Denisam Kuzņecovam, Guntim Kurcenbaumam, Vilmai Valainei, Andrim Barkevičam, Svetlanai Titovai.

Lielo „PALDIES” vēlos pateikt arī „Velomīļiem”, kas paralēli savam darbam un ikdienas rūpēm, radīja šo svētku sajūtu mums visiem – Inārai Ukinai, Inetai Valainei, Anitai Bartušai, Ņinai Kurmei, Feoktistam Pušņakovam, Edgaram Urbanovičam, Guntim Kurcenbaumam, Aleksandram Dimperam, Viktoram Artjomovam un viņa draugiem Daugavpils ugunsdzēsējiem, Leldei Bartušai, Dzintrai Valainei, Evitai Valainei, Andrim Kurmim, Guntai Gulbei- Kalvānei, Džeinai Valainei, Anatolijam Smirnovam, Ivaram Kalvānam, Česlavam Valainim, kā arī jauniešiem, kas šajā dienā veica brīvprātīgo darbu. Kopumā mēs bijām 43 brīvprātīgie.

 

Informāciju iesniedza: Ingūna Barkeviča, Aglonas iedzīvotāju iniciatīvas grupas “Velomīļi” pārstāvis

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv