Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Aktīvo iedzīvotāju forums “Darām pa savam”

3. oktobrī no plkst. 11.00 – 15.00 Preiļu kultūras namā notiks aktīvo iedzīvotāju forums “Darām pa savam”. Forumā aicināts piedalīties Preiļu, Aglonas, Līvānu, Riebiņu un Vārkavas novada ikviens iedzīvotājs. 

Iedzīvotāju forums ir saiets, kurā iedzīvotāji vērtē sava novada, pilsētas dzīves vides kvalitāti, pieņem lēmumus par pārmaiņām, ko vēlas piepildīt jau tuvākajā nākotnē, un vienojas par to, kā pašu spēkiem to izdarīt. Foruma rezultātā iedzīvotāji būs izveidojuši darba grupas konkrētu projektu vai ideju īstenošanai, bet pašvaldība iekļaus priekšlikumus novada attīstības dokumentos.

Šobrīd daudzos neziņu un satraukumu vieš gaidāmā novadu reforma, taču ir jāapzinās, ka neatkarīgi no administratīvajām robežām visi vien dzīvojam un turpināsim dzīvot viens otram līdzās, kopā strādāsim un atpūtīsimies ierastajā dzīves vidē. Tāpēc svarīgāk ir nevis bažīties, bet būt atklātiem un atvērtiem sarunām, domu apmaiņai, sev un citiem svarīgā apzināšanai.

Forums ir kulminācija šajā vasarā notikušajām piecām apkaimes iedzīvotāju ideju darbnīcām Saunas pagastā, Līvānos, Aglonā, Galēnos un Vecvārkavā. Katrā novadā nedaudz atšķirīgi, tomēr visur ieradās novada iedzīvotāji, lai lielākā vai mazākā pulkā paustu, kas viņiem savā novadā vai pagastā ir nepieciešams, lai dzīve visiem kopā būtu labāka un sadzīve ērtāka. Forumā runāsim par labdarības, ziedošanas un brīvprātīgā darba veicināšanu Latgalē, jauniešu un jebkuru citu iedzīvotāju grupu motivēšanu un iesaistīšanu novada attīstībā, sadarbības stiprināšanu starp iedzīvotājiem pašvaldību un uzņēmējiem. Forumu vadīs Viduslatgales pārnovadu fonda dibinātāja Valija Vaivode un sabiedriskais aktīvists, 11. un 12. Saeimas deputāts Juris Viļums. Forumā ne tikai runāsim un darīsim, bet arī cienāsimies un noslēgumā pēc padarītā darba baudīsim kādu muzikālu sveicienu. Esam iecerējuši, ka forums ir nevis formāla sapulce, bet īsta, dzīvīga, spēcinoša satikšanās visiem pārnovadu ļaudīm. Tāpēc aicinām ikvienu novadnieku piedalīties forumā! Lai mūsu katra darbs, ko darām, kļūst par visu kopējo lietu! Lai esam drosmīgi darīt pa savam!

Forumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem. Pasākumu organizē nodibinājums “Viduslatgales pārnovadu fonds” sadarbībā ar biedrību “Preiļu rajona partnerība”.

Avots: Viduslatgales pārnovada fonds

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv