Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Aktuāla informācija visiem, bet jo īpaši ĀCM skartās teritorijas cūku turētājiem

  Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD inspektori, pārbaudot piemājas saimniecības un cūku novietnes, kā arī veicot ĀCM epidemioloģisko izmeklēšanu skartajās teritorijās, pārliecinājās, ka noteiktie biodrošības pasākumi joprojām ĀCM noteiktajā karantīnas teritorijā netiek ievēroti un rada draudus infekcijas tālākai izplatībai.

 Analizējot mājas cūku saslimšanu saimniecībās, kuras skāris ĀCM slimības izplatība saistīta ar meža cūkām.
PVD aicina visus Latvijas cūku turētājus, bet jo īpaši tos, kas atrodas Āfrikas cūku mēra (ACM) ārkārtējās situācijas teritorijā, stingri ievērot noteiktos biodrošības pasākumus, bet jo īpaši:

  1. Neizbarot mājas cūkām svaigo zāli, zaļo masu, arī pagalmos pļauto zāli, termiski neapstrādātus kartupeļus, sevišķi, ja cūku novietne atrodas tuvu mežam vai ir iespējams, ka lauku, no kura pļaujot zāli, ir apmeklējušas meža cūkas! Tāpat mājas cūkām nedrīkst izbarot virtuves atkritumus!
  2. Neizmantot ārpus dzīvnieku novietnēm apģērbu un apavus, ar kuriem dodaties kopt un barot dzīvniekus! Pēc cūku aprūpes, noteikti mainiet apģērbu, ar kuru dosieties mājās un mazgājiet rokas!
  3. Neturēt cūkas āra aplokos, tās ir jātur slēgtās novietnēs, lai nepieļautu saskari ar meža dzīvniekiem!
  4. Atgriežoties no sēņošanas, ogošanas vai meža apmeklējuma, jānomazgā apavus un drēbes, kā arī auto riepas vai velosipēda riteņus!

 Tikai stingri ievērojot noteiktos biodrošības pasākumus varēs pasargāt savus dzīvniekus no saslimšanas ar infekcijas slimībām un maksimāli samazinot infekcijas slimību izplatīšanos apkārtējā teritorijā!

Avots: Pārtikas veterinārais dienests

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv