Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Amerikas latviešu apvienības jauniešu grupa viesosies Aglonas novada Šķeltovas pagastā

Līdz š.g. 11. jūlijam Latvijā viesosies latviešu izcelsmes jaunieši no ASV. 1. jūlijā grupa apmeklēs Šķeltovas pamatskolu. „Heritage Latvia” projektu aizsāka un īsteno Amerikas latviešu apvienība (ALA) un aktivitātes mērķis ir veicināt angliski runājošu Amerikas latviešu jauniešu saikni ar Latviju, informējusi grupas gide Polīna Šķiņķe.

Savu vecvecāku dzimteni iepazīs trīspadsmit jaunieši no Ņujorkas, Ņūdžersijas, Tenesijas, Mičiganas, kā arī no tālās Aļaskas.

Ceļojums ietver ne tikai ekskursijas galvaspilsētā, bet arī pasākumus, tradicionālo amatu darbnīcas, vietējo ēdienu degustācijas, dabas un kultūrvēstures izzināšanu Latvijas novados. Līdz šim realizētie projekti pierādījuši, ka emocijām bagātākie notikumi ir tikšanās ar latviešu vienaudžiem no reģionālajām skolām. 5. jūlijā jaunieši apmeklēs deju lieluzvedumu „Tēvu laipas”, kā arī 7. jūlijā vēros dalībnieku gājienu un svētku Noslēguma koncertu Mežaparka estrādē.

Projekta koordinatore Anita Juberte uzsvērusi, ka  projekts savu mērķi ir attaisnojis. Interese par iespēju apmeklēt Latviju ir! Visiem iepriekšējiem dalībniekiem Facebook lapas papildina draugi no Latvijas, par ko liels prieks ir kā Amerikas bērniem, tā vietējiem latviešiem. Īpaši priecē, ka arī šogad dalībnieku vidū ir iepriekšējo projektu dalībnieku jaunākie brāļi un māsas.