Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Apbalvotas 40 velosipēdistiem draudzīgākās organizācijas, tostarp Aglonas pagasta iedzīvotāju iniciatīvas grupa “Velomīļi” un Aglonas novada biedrība “Neaizmirstule”

Ceturtdien,  22. septembrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts, noslēdzoties Eiropas Mobilitātes nedēļai (EMN) Latvijā, apbalvoja konkursa “Draudzīgs velosipēdistam” laureātus – pašvaldības, uzņēmums un NVO, kas šogad sniegušas ieguldījumu velo kultūras veicināšanā Latvijā. Kopumā konkursa noslēguma pasākumā tika sumināti 12 uzņēmumi un pašvaldības par jaunu velo novietņu un velo infrastruktūras izveidi. Savukārt 28 organizācijas tika suminātas par atraktīviem velo pasākumiem un vietējā tūrisma attīstīšanu.


Konkurss “Draudzīgs velosipēdistam” norisinās jau otro gadu. Tā mērķis ir izcelt labās prakses piemērus velosipēdistiem draudzīgas infrastruktūras veidošanā, kā arī velotūrismu veicināšanā un dalīties ar labo pieredzi riteņbraukšanas pasākumu organizēšanā. Šajā konkursā bija aicinātas piedalīties pašvaldības, iestādes un nevalstiskās organizācijas.

“Eiropas Mobilitātes nedēļas laikā esam aicinājuši ikvienu no mums pārdomāt savus ikdienas pārvietošanās ieradumus un izvēlēties ilgtspējīgākus transporta veidus līdzšinējo pārvietošanās līdzekļu vietā, tādējādi uzlabojot savu veselību un apkārtējo vidi. Izvēle par labu viedai mobilitātei ir neatraujami saistīta ar divām lietām – pirmkārt, infrastruktūru, kas ikvienam no mums ir pieejama un otrkārt, ar izpratni par šīs izvēles ieguvumiem gan mums pašiem, gan videi un sabiedrībai kopumā. Neviena no šīm abām lietām nav iespējama bez ciešas sadarbības ar pašvaldībām, sociālajiem partneriem un uzņēmējiem, kas attīsta nepieciešamo velo infrastruktūtu, kā arī veicina velo kultūras attīstību Latvijā. Organizējot konkursu “Draudzīgs velosipēdistam”, mūsu mērķis bija izcelt labākos un pateikt paldies par paveikto!”, konkursa laureātu godināšanas pasākumā uzsvēra J. Eglīts.

2016. gadā EMN piedalījās un dažādus pasākumus saviem novada iedzīvotājiem piedāvāja vairāk kā desmit pašvaldības visā Latvijā – Ādažos, Alojā, Bauskā, Daugavpilī, Gulbenē, Ikšķilē, Liepājā, Rīgā, Salacgrīvā, Ainažos, Liepupē un Tukumā, kā arī Valmierā un Viļānos. Plašāka informācija par aktivitātēm Latvijas pilsētās pieejama European Mobility Week mājas lapā: http://ieej.lv/gOqCe

EMN mērķis ir aicināt cilvēkus dažādot pārvietošanās veidus, lai risinātu ES iedzīvotājiem aktuālas problēmas – mazinātu satiksmes sastrēgumus un atmosfēru sasildošo izplūdes gāzu apjomu pilsētās, mudinātu pārvietoties ar velosipēdu un kājām, uzlabojot eiropiešu dzīves un apkārtējās vides kvalitāti. Šo iniciatīvu atbalsta Eiropas Komisija. 2016. gadā EMN piedalījās vairāk kā 2400 pilsētas. EMN visā Eiropā norisinās kopš 2002. gada, ik gadu no 16. līdz 22. septembrim. Latvija tajā piedalās jau kopš 2004. gada.

Konkursa laureāti kategorijā „Velosipēdistiem draudzīgas infrastruktūras izveide”

Latvijas Mobilais Telefons par velosipēdu novietnēm pie klientu centriem Valmierā, Gulbenē, Cēsīs un Ogrē; A/S Cēsu alus par darbiniekiem izveidoto velo un moto novietni ar jumtu; Mārupes novada dome par publiskās velosipēdu apkopes stacijas izveidošanu un uzturēšanu; Ādažu vidusskola par jaunradītām divriteņu novietnēm 24 velosipēdiem; Ventspils pilsētas dome par veloceliņa izveidi ap Būšnieku ezeru; Rīgas Hanzas vidusskola par izvietoto divriteņu novietni 6 velosipēdiem; Bauskas novada pašvaldības iestāde Bauskas novada administrācija par gājēju un velo celiņa izbūvi Bauskā un Īslīces pagastā; Latvijas Universitāte par plašo velo novietņu parku pie Dabaszinātņu centra; SIA Rīgas Dzemdību nams par darbinieku un apmeklētāju velo novietņu paplašināšanu; AS Komunālprojekts par velosipēdu novietni 12 divriteņiem un uzstādīto video novērošanas kameru; Daugavpils pilsētas domes Attīstības departaments par Baltijā lielākā velo parka un veloceliņa izveidošanu; Velosolutions Baltic par Baltijā lielākā velo parka un veloceliņa plānošanu un attīstīšanu.

Konkursa laureāti kategorijā „Velo satiksmi un velo kultūru veicinoša organizācija”

Valmieras pilsētas pašvaldība par velo maršruta izveidi, ekskursiju organizēšanu un Māra Štromberga BMX skulptūras atklāšanu; Kandavas novada dome par Atklātā velo čempionāta organizēšanu Kandavas autodromā; SHE FIX par dokumentālo īsfilmu VIŅAS, kurā iepazīstina ar Latvijas fiksīšu riteņbraucējām; Latvijas Downhill asociācija par kalnu nobrauciena trašu attīstīšanu un vieslekcijām Rīgas skolās; Cesvaines novada dome par velo-foto orientēšanās sacensību rīkošanu; Biedrība Velo-Redele par pasākuma Liepājas velovasara 2016 organizēšanu; Datu skola par veikto pētījumu Velodati par Rīgas riteņbraucēju iecienītākajiem maršrutiem; Kazdangas Tūrisma informācijas punkts par velo braukšanas pasākumu Ripo pretī pavasarim; Krāslavas novada dome par Krāslavas Velotūres 2016 organizēšanu; Biedrība Sporta klubs Pūre par 18. novembra velobrauciena rīkošanu; Baltijas Vides Forums par projektu E-ritenis iebrauc manā pilsētā; Mazsalacas novada pašvaldība par Mazsalacas velosvētku Ērenpreisam 125 sarīkošanu; Jēkabpils Sporta centrs par Tautas duatlona un Pusstundas velobrauciena organizēšanu; Zlēku kultūras nams par velo orientēšanās brauciena Sudraba spieķis 2016 organizēšanu; Veloklubs Līvāni par LiVelo kausa kalnu riteņbraukšanā organizēšanu; Aglonas pagasta neformālā grupa “Velomīļi” un Aglonas novada biedrība “Neaizmirstule” par tautas velo svētku “Ar veļiku pa Aglyunu” sarīkošanu; SIXT Latvija, SIA Transporent par iesaistīšanos Ar velo uz darbu akcijā un citos velo kultūru veicinošos pasākumos; Alūksnes novada pašvaldība par velosipēdu maršruta Apkārt Alūksnes ezeram izveidi; Tirdzniecības parks ALFA – par Ģimeņu velo brauciena organizēšanu un vietnes www.velovietas.lv publicēšanu; SIA Gandrs par velo orientēšanās pasākuma Gandrs Velo pasaka organizēšanu; Kārsavas novada pašvaldība par dalību velo maršruta Rypoj Vasals izveidē; Balvu novada pašvaldības aģentūra Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrs par dalību velo maršruta Rypoj Vasals izveidē; Gulbenes novada dome par velo ekspedīciju sērijas Eko velo un velo sacensību Zaļais Pedālis organizēšanu; Biedrība Tūrisma klubs Sniegpulkstenīte par Daugavpils velokrosa un velo pārgājienu organizēšanu; Riteņvasara (Tehniskās jaunrades nams Annas 2) par velo sacensību Imulrings 2015 un Bērnu un jauniešu velo turnīra organizēšanu; SIA Ventspils nafta termināls par pasākumu programmu, kas veicinājusi darbinieku pārvietošanos ar velosipēdiem; Sporta klubs Kandava par velobraucienu organizēšanu novada iedzīvotājiem, lai viņi varētu iepazīties ar vietējām zemnieku saimniecībām; Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūra par Ķekavas publiskā BMX un skeitborda parka izveidi. Foto: Gints Ivuškāns, Ingūna Barkeviča.

Informāciju iesniedza: Maija Trikule-Pleša, projektu vadītāja, PROSPERO Sabiedrisko attiecību aģentūra

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv