Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Apbalvoti starptautisko mācību priekšmetu olimpiāžu dalībnieki

Saturs atjaunots: 3.09.2014.

1.septembrī Valsts prezidents Andris Bērziņš, Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete, Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntis Vasiļevskis svinīgā ceremonijā Melngalvju namā apbalvoja starptautisko mācību priekšmetu olimpiāžu dalībniekus.
„Uzskatu, ka skolā ir svarīgi apgūt zināšanas un arī prast tās pielietot. Es nepiekrītu uzskatam, ka mūsu izglītības sistēma attīstās negatīvi, un tam apliecinājums ir Latvijas skolēnu sasniegumi visaugstākajā līmenī starptautiskajās olimpiādēs. Turklāt skolēni, kuri izcīnījuši medaļas un atzinības, nāk ne tikai no Rīgas, bet visas Latvijas skolām. Mums patiešām ir, ar ko lepoties – visā Latvijā ir labākie skolēni, kas uzvar pasaulē,” savā uzrunā klātesošajiem uzsvēra Valsts prezidents Andris Bērziņš.
„Jūs esat mūsu visu kopīgā bagātība, tādēļ novēlu jums pašiem apzināties savu vērtību, gūt pašapziņu, jo jūs esat paveikuši neiespējamo. Izglītība nav tikai iegūti skaitļi un fakti, izglītība galvenokārt dod attieksmi pret dzīvi un zināšanām. Es novēlu, lai šie panākumi vēl vairāk stiprina jūsu vēlmi uzzināt vairāk, rakties dziļāk, izprast plašāk,” sacīja izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete, norādot, ka skolēnu sasniegumi apliecina mūsu skolu un skolotāju spēju izglītot jaunu, zinošu paaudzi.
Atzinīgi jauniešu dalību olimpiādēs novērtēja arī Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntis Vasiļevskis: „Jūs esat nesuši Latvijas vārdu pasaulē, gluži kā mēs to darījām Baltijas ceļā. Jūs ar savām zināšanām esat sadevušies vienotā ķēdē visā Latvijā. Šī ir zināšanu sumināšanas diena. Paldies jāsaka ne tikai Jūsu ģimenēm, bet skolotājiem, kuri ir bijuši līdzās Jūsu ceļā.”
Latvijas skolēni šovasar piedalījās 8 starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs: fizikā, ķīmijā, bioloģijā, informātikā, matemātikā, ģeogrāfijā, vides projektos un vācu valodā, uzrādot izcilus rezultātus un atvedot mājās 6 sudraba, 8 bronzas medaļas un 6 atzinības rakstus.
Sudraba medaļas informātikā ieguva – Aleksejs Zajakins, Rīgas 89.vidusskolas 12.klases skolnieks, Aleksejs Popovs Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 11.klases skolnieks, Kristapas Čivkulis, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 12.klases skolnieks, sudraba medaļu matemātikā – Deniss Dunaveckis, Daugavpils 10.vidusskolas 12.klases skolnieks, bioloģijā – Daniels Krimans, Aglonas vidusskolas 12.klases skolnieks un vides projektu olimpiādē sudraba medaļa – Elīnai Baranovskai, Zemgales vidusskolas (Daugavpils novads) absolvente.
Šovasar 30 skolēni piedalījušies olimpiādēs: Kazahstānā, Vjetnamā, Indonēzijā, Taivanā, Dienvidāfrikā, Polijā, Turcijā un Vācijā. Skolēnu dalību starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs finansē no valsts budžeta līdzekļiem un piesaistītā sponsoru finansējuma.
Starptautisko mācību priekšmetu olimpiāžu atbalstītāji – „Accenture Latvia”, AS „Exigen Services Latvia”, Gētes institūts Rīgā, AS „Grindeks”, AS „Jāņa sēta”, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija, AS „Latvijas Valsts meži”, AS Latvenergo „FIZMIX”, nodibinājuma “Fonds ASNI”, Vides, Bioenerģētikas un Biotehnoloģijas kompetences centrs.
Sadaļā Fotogalerijas ir apskatāmas fotogrāfijas. Avots: http://www.president.lv/pk/content/?cat_id=601&type=image&id=3101&page=2&pos=2#!prettyPhoto.

Foto autors:  Toms Kalniņš, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja

Avots:  Valsts izglītības satura centrs

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv