Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Aprīlis SAC “Aglona” iemītnieku dzīvē

Aprīlis! Tas ir laiks ar siltām pavasara vēsmām un jaunām emocijām. Laiks, kurā mēs rodam sev jaunus spēkus, smeļamies jaunām iedvesmām no dabas. Tas ir pārmaiņu laiks ikvienam.

Arī pirms piecdesmit sešiem gadiem, Salinieku ciematā aprīlis bija nozīmīgs mēnesis – izveidots Salenieku pansionāts. Vērta jauna dzīves grāmata iedzīvotājiem ar īpašām vajadzībām. Toreiz, esošais Salenieku pansionāts, šodien ir Sociālās aprūpes centrs „Aglona”. Tās ir mājās piecdesmit pieciem iemītniekiem, no tiem divām iemītniecēm tās ir jau gandrīz trīsdesmit gadus. Mājas, kurās ir dvēselisks miers bez ikdienas steigas.
Katrs centra pastāvēšanas gads iezīmējas ar sev raksturīgu nokrāsu, atstājot nozīmīgas pēdas šodienā. Ir veikti ēkas renovācijas darbi, labiekārtota teritorija, veikti pakalpojumu un infrastruktūras uzlabojumi, pielāgotas un aprīkotas telpas iemītnieku vajadzībām, izveidotas jaunas darbavietas. Radīta māju sajūta!
Aprīļa mēnesis centrā iezīmējas ne tikai kā atmiņu mēnesis, bet arī kā svētku un darba mēnesis – sagaidītas Lieldienas, uzņemti viesi, apciemota novada bibliotēka, sakārtota teritorija.
Sagaidot Lieldienas, centra telpas rotāja zaķu saime un citi pavasarīgi rotājumi. Īpašu apkārtējo mīlestību un sajūsmu izpelnījās Aijas Daukštes darinātais sūnu zaķis. Kopīgas pirmssvētku sajūtas dalījām arī ar ārzemju draugiem no Vācijas vēstniecības. Ar labiem vēlējumiem, sirsnīgām sarunām tika apdāvināti iemītnieki un saņemta humānā palīdzība.
Patīkamie pārsteigumi iemītniekiem nebeidzās. Aizvadītajā nedēļā aktīvākie centra lasītāji viesojās Aglonas novada centrālās bibliotēkas rīkotajā pasākumā „Tiekamies bibliotēkā”. Pasākumā iemītniekiem bija iespēja ielūkoties bibliotēkas ikdienā, izpētīt grāmatu klāstu, klausīties lasījumus no J.Jaunsudrabiņa „Baltās grāmatas”, izvēlēties sev kādu lasāmvielu. Raitas sarunas, mīklu minēšana, un kavēšanās atmiņās turpinājās pie sarūpētā mielasta. Neizpalika arī bez dāvanām par atminētajām mīklām. Pasākuma noslēgumā saņēmām grāmatzīmes un Lieldienu olas. Jaukā atmosfēra un laipnā uzņemšana iemītniekos rosināja vēlmi apmeklēt bibliotēku arī turpmāk.
Aprīļa beigās, tika rīkota kopīga teritorijas sakopšanas talka. Kopīgiem spēkiem veicām teritorijas uzkopšanas darbus, atjaunojām ceriņu krūmus un sakopām ābeļdārzus.
Ar patīkamām atmiņām un gandarījumu par paveikto, drīz iesoļosim jaunajā sējas mēnesī. Cerēsim, ka maijs centrā būs tikpat piepildīts emocijām un darbīgs kā aprīlis. FOTOGALERIJA.

Informāciju iesniedza: Gunta Grigule, SAC “Aglona” lietvede

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv