Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Apstiprināts Aglonas novada biedrības “Neaizmirstule” projekts “Biedrības “Neaizmirstule”materiāli tehniskās bāzes pilnveide”

Saturs atjaunots: 20.02.2012.

Lauku atbalsta dienesta Dienvidlatgales reģionālā lauksaimniecības  pārvalde ir izvērtējusi biedrības “Neaizmirstule” projekta iesniegumu “Biedrības “Neaizmirstule” materiālās bāzes pilnveide”, kas tika iesniegts Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai   Lauku attīstības programmas pasākumam “Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā” ietvaros un pieņēmusi lēmumu piešķirt publisko finansējumu 3696,30 LVL projekta īstenošanai.

Projekta kopējās attiecināmās izmaksas 4107,00 LVL, no tiem 10 % veido biedrības līdzfinansējums.

Projekta mērķis ir pilnveidot biedrības “Neaizmirstule” materiāli tehnisko bāzi, radot vienādas iespējas Aglonas novada iedzīvotājiem, nodrošinot to vajadzību apmierināšanu.

Aglonas novada biedrībai “Neaizmirstule” ir gandrīz 5 gadu darba pieredze dažādu sabiedrisko aktivitāšu organizēšanā Aglonas novadā, kurās iesaistās plašs apmeklētāju loks, tās ir aktivitātes dažādu paaudžu cilvēkiem, tiek rīkoti semināri, kursi, apmācības, lekcijas, tikšanās, konsultācijas. Veicot biedrības “Neaizmirstule” darbības analīzi, anketējot biedrības dalībniekus un apzinot Aglonas novada sabiedrības vēlmes, secināts, ka 78% no plānotās projekta mērķgrupas – Aglonas novada lauku cilvēki izteica vēlmi apmeklēt dažādus kursus, seminārus, piedalīties diskusijās, saņemt konsultācijas, papildināt savas zināšanas, attīstīt prasmes, pilnveidot spējas. Biedrībai ir nepieciešamās telpas, pieredzējuši un kompetenti cilvēkresursi sabiedrisko aktivitāšu organizēšanai, materiāli tehniskā  bāze ir nepilnīga, novecojusi gan morāli, gan tehniski, biedrības materiāli tehnisko bāzi ir nepieciešams papildināt ar modernu, mūsdienu tehnoloģijām atbilstošu multimediju projektoru, datortehnikas komplektu, TV, DVD komplektu, fotoaparātu, kas ļautu pilnvērtīgi izmantot atbilstošo aprīkojumu biedrības darbības nodrošināšanai, sabiedrisko aktivitāšu dažādošanai, iedzīvotāju spēju attīstībai.

Nevalstiskā sektora darbība ir neatsverams atbalsts pašvaldībai sabiedrības aktivizēšanā.

8 Komentāru

 1. lasītājs saka:

  Hmm, nu gan teksts.
  Cik ilgi šī biedrība pastāv, ka paguvusi savu materiālo bāzi nolietot?
  Un kas ietilpst materiālajā bāzē?

 2. neaizmirstule saka:

  Cien.lasītāj!
  Mēs, lasītāji, zinām, kas Tu esi- nenovīdīgo komentāru autors. Izdari pats kaut ko sabiedrības labā, veic reālu ieguldījumu novada attīstībā, vienalga vai tas ir valsts, pašvaldību vai nevalstiskajā sektorā, piesaisti investīcijas. Runāt- tas vēl nenozīmē darīt, bet runāt arī var gudri, noderīgi, bet nodarboties ar demagoģiju un gudrēšanos- te lielu mākslu nevajag.

 3. lasītājs saka:

  Cien. Neaizmirstule!
  Par nenovīdīgiem šos komentārus nosauci Tu pati!
  Es tikai pavaicāju to, ko ikviens drīkst pavaicāt – bez jelkādas nenovīdības.
  Ikvienam lasītājam un novada nodokļu maksātājam ir tiesības zināt -
  1. kas tā par fantastisku biedrību, kura tiek tik īpaši izcelta,
  2. kas tajā darbojas,
  3. mazliet par finansējumiem un citām saimnieciskām lietām
  Tā teikt, lai atverās actiņas sabiedrībai.

  Nu ja reiz saki A, tad saki arī B.
  Pastāsti sabiedrībai – kāds tad ir sabiedrības reālais ieguvums, uz kādiem resursiem balstās Tavs nenovērtējamais darbs?
  Un kam no šī ir patiešām reāls labums (izmērāms arī Ls)?
  Vai nav tā, ka ar Neaizmirstulēm tiek aizmālēts tas, ka atsevišķi pašvaldības un iestāžu darbinieki faktiski neveic to par ko tiem maksā algu?

  Padalies ar mums savā atklāsmē, lai mūsu neziņas nenovīdība izgaist.
  :-)

 4. nodokļu maksātājs saka:

  Kāda demagoģija no lasītāja puses! Vai tiešām tie ir mūsu novadnieki?

 5. Arturs Grazulis saka:

  Sabiedriskajam organizacijam ir liela nozime novada attistiba ! Ipasi ”Neaizmirstules” ar minimaliem lidzekliem ,bet ar maksimalu atdevi dara cilvekem noderigas lietas par prieku sev un visiem parejiem. Jebkura eiropas naudas piesaiste veicina progresu ,bet tie 10% ir vinu pasu nauda ,nevis ”parazitesana” uz novada budzeta rekina. Novelu ”NEAIZMIRSTULEM” lai projekts veiksmigi realizejas!

 6. lasītājs saka:

  Artūr, atkal tukša polemika, neko neizsakoši teksti.
  Ūdens.
  Iesaku palūgt Neaizmirstuļu projektu līdzfinansējumiem un budžetu detaļām, tad varbūt varēs skaidrāk izvērtēt.

  :-D

 7. Arturs Grazulis saka:

  Lasitaj! Es gribu dzirdet Tavu redzejumu,ka jadarbojas sabiedriskai organizacijai”Neaizmirstules”.? Pastasti ludzu KA PAREIZI IR JAATTISTAS AGLONAS NOVADAM? Kadreiz es domaju tikai par savu labklajibu,bet tagad kad es sasniedzu zinamu limeni,man loti gribas nest savu ieguldijumu Aglonas novada attistibas laba!Viss ko es lidz sim dariju vienmer izpelnijas kritku no Tavas puses,bet es nedzirdeju no Tevis nevienu lietderigu padomu,ka man jastrada ,lai Aglonas novads paliktu labaks un cilveki butu draudzigaki un labestigaki un celtos vinu dzives kvalitate? Varbut apvienosimies un stradasim kopa viena komanda?Vai TU uzskati ka mans intelekta inovativas kapecitates limenis ir par zemu?

 8. lasītājs saka:

  Artūr,
  Vispirms jau pašas Neaizmirstules varētu pastāstīt ko vairāk, detalizētāk par savu biedrību, tās biedriem, finansēm, saimniecisko pusi, savu redzējumu sabiedriskā labuma radīšanā.
  Tad jau arī mēs ko varētu bilst, bet vai tas kādam šķiet nepieciešami?
  Cik tad reizes Tu šajā lapelē esi pamanījis interesi par sabiedrību?
  Kā tiek veiktas daudzas lietas … sabiedrībai nav pat nojausmas, kur nu vēl kāds interesētos par sabiedrības viedokli.
  Cik varu spriest no lasītā šeit un citur, tad Tu esi tiešām kārtīgs novada patriots – esi veicis daudzas labas lietas.
  Par kritiku gan Tu maldies, diez vai esmu Tavu veikumu kritizējis.
  Ar saviem padomiem nevienam neuzplijos, arī Tev – lem pats ko dari un kā.
  Tā ir Tava atbildība.
  Novadā ir atbildīgi kadri, lai strādā atbilstoši saņemtajām naudām un ar saimniecisku attieksmi pret novadu, tad būs labi.
  Par komandu … ? Hmm, kas zin…
  Savu intelektu vērtē pats, mani tas neskar un nekur to nevērtēju.