Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Ar starptautisku forumu Prāgā noslēdzās 3 gadu projekts “Ēdam atbildīgi!”

   Janvāra beigās Prāgā norisinājās projekta “Ēdam atbildīgi!” noslēguma forums Menu For Change (“Pārmaiņu ēdienkarte”), kurā piedalījās 9 projekta dalībvalstu delegācijas – kopā 120 dalībnieku, tai skaitā Latvijas delegācija, kurā tika pārstāvēta Aglonas vidusskola. Foruma mērķis bija nosvinēt 3 gadu laikā gūtos panākumus, dalīties pieredzē un turpināt padziļināt zināšanas par pārtikas patēriņa saistību ar globālām vides problēmām.    


No 26. līdz 28. janvārim projekta “Ēdam atbildīgi!” koordinators Latvijā Daniels Turkšāns un pārstāves no 10 Latvijas Ekoskolām iepazīstināja starptautiskos projekta vadītājus un pārējās delegācijas ar  projekta rezultātiem un labās prakses piemēriem. Pieredzes apmaiņas sesijas un semināra viesu lekcijas sniedza dažādas idejas pedagogu metodiskajam darbam un iedvesmoja tālākai tēmas izzināšanai arī pēc projekta noslēguma. Tika akcentēti tādi globāli nozīmīgi jautājumi kā klimata pārmaiņas, pārtikas drošība un tās nodrošinājums pasaulē, planētas ekoloģisko iespēju robežas un citas ar pārtikas patēriņu saistītas tēmas. Nodarbību un arī projekta galvenā ideja ir apzināties un izglītoties par šīm problēmām, kā arī rīkoties, lai veicinātu pozitīvas pārmaiņas. To apliecina arī foruma moto – “never too little to care and do my share” jeb neviens nav par mazu, lai rūpētos un rīkotos.

Aglonas vidusskolas eko-padomes darbību forumā pārstāvēja 12. klases skolniece Karīna Makrjakova. Karīna atzīst, ka forums iedvesmojis mainīt paradumus vairākās jomās – nodarbība par šokolādes ceļu no  audzētājiem līdz patērētājam noteikti liks turpmāk rūpīgāk izvēlēties saldumus, savukārt ĢMO analīze rosinājusi domāt par pašmāju dārzu – ja ne ārā, tad vismaz uz palodzes. Karīna uzsver: “Sapratu to, ka ir būtiski ne tikai skaisti runāt, bet arī rīkoties,” turklāt tagad viņai ir arī jaunas idejas darbības  virzieniem – “mani saistīja Bulgārijas piemērs par to, kā aizraut bērnus un jauniešus tieši virtuālajā pasaulē, kas, manuprāt, ir viens no pirmajiem soļiem ar ko ieinteresēt 21. gs. paaudzes cilvēku.”

 

Informāciju iesniedza: Lidija Šatilova, Aglonas vidusskolas direktore

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv