Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

“Ar veļiku pa Aglyunu 2018”

Saturs atjaunots: 5.11.2018.

Aglonas novada dome šī gada aprīļa mēnesī izsludināja mazo grantu konkursu “Sabiedrība ar dvēseli – 2018” iedzīvotāju iniciatīvu īstenošanai, kas deva iespēju Aglonas iedzīvotāju iniciatīvas grupai “Velomīļi” piedalīties ar savu projektu “Pasākumam “Ar veļiku pa Aglyunu 2018” būt” un gūt finansiālo atbalstu 500 eiro apmērā.


Pasākuma galvenais uzdevums bija organizēt, nu jau par tradīciju kļuvušos,  ik vasaras  velosporta svētkus „Ar veļiku pa Aglyunu”,  kuri šogad  notika 25. augustā un tā jau vienpadsmito gadu pēc kārtas vasaras nogalē “Velomīļi” pie sevis ciemos uz Aglonu aicināja ikvienu, lielu un mazu, visus, kas prot mīt pedāļus, kopā izbaudīt velo tautas svētkus “Ar veļiku pa Aglyunu 2018”.
Pēc karstās un sausās vasaras 25. augusts solījās būt ar pērkona negaisiem un lietu bagāts, taču šāda prognoze nenobaidīja tos 205 sacensību dalībniekus  un gana lielo viņu atbalstītāju un līdzjutēju pulku būt Aglonā, baudīt sportisko azartu, satikt draugus un līdzīgi domājošos,  jauki, lietderīgi un veselīgi pavadīt savu brīvo laiku.
Parādīt savu meistarību ātrā braukšanā,  šķēršļu pārvarēšanā, kombinētajā stafetē, izbaudīt veloprieku  un veselīgi pavadīt laiku Aglonā ieradās gan tuvi, gan tāli viesi. Velodienas  ieskaņā Aglonas novada, Rudzātu, Ādažu, Jēkabpils, Stāmarienes, Madonas, Varakļānu, Preiļu, Riebiņu, Ropažu, Dagdas, Stopiņu, Gulbenes, Cēsu, Vaboles, Krimuldas, Lizuma, Ilūkstes, Līvānu, Kuldīgas, Rēzeknes, Vecvārkavas, Rīgas, Jelgavas, Daugavpils un daudzu citu Latvijas vietu, kā arī velobraucēji no Zviedrijas iesildījās nelielā parādes braucienā pa Aglonas ielām. Pēc tam tika dots starts un sākās azarts,  cīņas spars, izaicinājums un vēlme labāk un ātrāk mērot  pašu izvēlēto 15 vai 32 km trasi. Tautas klases distancē (15 km) ar saviem spēkiem mērojās 83 dalībnieki, bet meistarklasē (32 km) – 51 dalībnieki. Dalībniekiem trase bija jāveic gan pa asfaltētu, gan grants ceļu, jābrauc pa meža celiņiem, takām, jāpārvar neliela upīte, bet finiša posms noslēdzās pļavā.
Arī šogad bija tādi velobraucēji, kuru mērķis bija nevis uzvarēt, bet būt kopā, piedalīties un izbaudīt braucienu draugu pulkā, jauki pavadot dienu. Patīkami bija redzēt, ka daudzi vecāki kopā ar saviem pavisam maziem, topošajiem velobraucējiem, izbrauca trasi, atbalstot savus bērnus, kas blakus mina pedāļus paši vai arī velosēdeklīšos izbrauca to kopā ar vecākiem.
Kā pirmais 32 km (neatkarīgi no savas vecuma grupas) nobrauca Aleksandrs Zilis (1:00:37, Daugavpils), bet ātrākā sieviete – Zane Bogdanova (1:15:19, Preiļi). Ātrākie aglonieši šajā, nebūt tik vieglajā trasē, bija – Aivars Ukins (1:02:05) un kopā finišēja Arta Pušņakova un Annija Pušņakova (1:23:55).  Tautas klasē jeb 15 km  – Juris Macijevskis (0:30:50, Ilūkstes novads) un Samanta Kalniņa (0:39:36, Jēkabpils), savukārt ātrākie Aglonas braucēji bija Kārlis Kurcenbaums (0:34:12) un Anda Dimpere (0:45:53).
Meistarklasē bija iespēja startēt arī komandām un četru komandu kopvērtējumā pirmo vietu ieguva „Livelo/Zelta zeme”  (Zane Bogdanova, Armands Macijevskis, Austris Bogdanovs, Jānis Novikovs, Aivars Ukins).
Īpaši jāuzteic par izturību vecākie dalībnieki tautas klases dalībnieki – Konstantīns Placinskis (82 gadi) no Aglonas un Romāns Saušs (85 gads) no Vaboles.
Šogad īpašs prieks par mazajiem sacensību dalībniekiem. Tos nenobiedēja ne lietus, ne pērkons un 71 mazais sportists, vecumā  līdz 11 gadu vecumam,  ar aizrautību, devās pārvarēt dažādus mākslīgi izveidotus šķēršļus.
Kombinētajā stafetē, kas apvienoja sevī airēšanu ar kanoe laivām,  skriešanu pa ūdeni un velobraukšanas posmus, piedalījās 2 komandas četru cilvēku sastāvā. Kombinētajā stafetē uzvaru guva komanda „Vietējie” (Austris Bogdanovs, Aleksandrs Zilis, Valdis Ukins, Kaspars Pīnups).
Par to, lai velodienas pasākuma dalībniekiem nerūktu vēderi pēc svaigā gaisā un spraigām sacensībām pavadītā laika, tika sarūpēti vairāki lielie zupas katli ar garšīgu zupu. Par to pateicamies zemnieku saimniecībai “Trepes” un Ņinai Kurmei.
Katram šķēršļu joslas dalībniekam „Velomīļi” sagādāja mazas piemiņas veltes, kas tika dāvinātas reģistrējoties dalībai pasākumā. Godalgoto vietu ieguvēji saņēma ne tikai diplomus, medaļas un kausus, bet arī „Velomīļu” atbalstītāju, domubiedru un draugu sagādātās balvas.

Ar  diplomiem un dāvanām tika sumināta arī „Kuplākā ģimene”, tās šogad bija vairākas, “Kuplākās dzimtas” statusu ieguva Pušņakovu ģimene no Aglonas, “Kuplāka draugu saime”  bija no Jelgavas, kas šo pasākumu apmeklē no gada uz gadu un viņu pulks arvien pieaug un pieaug. Šogad jaunākajiem dalībniekiem bija nedaudz virs diviem gadiem un tie bija – Agate Valaine, Gustavs Roze, Emīls Leonovičs, turpretim „sirdī jaunākie dalībnieki” – Romāns Saušs (85 gads) un Monika Pušņakova (63 gadi). Tika sumināti arī „visprātīgākie braucēji” gan tautas trasē, gan meistarklasē, „ neatlaidīgais sacensību dalībnieks”, kurš salūzušo riteni atstūma līdz finišam  u.c. nominācijas.
Lietus netraucēja, lai Aglonas velodienas pasākuma dalībnieki, līdzjutēji un viesi, baudītu Baltijas šova komandas “Street Warriors”  profesionālo akrobātikas šovu. Jaunieši spēja pārsteigt ikvienu skatītāju, jo priekšnesumi tika papildināti arī ar ielu vingrošanas, karsēju sporta un deju elementiem kopā veidojot, ko patiešām unikālu un vēl neredzētu. Šovs tika  veidots kā elpu aizraujošs un tajā pašā laikā humora pilns priekšnesums, kurā tika iesaistīta arī publika.
Pēc apbalvošanas ceremonijas svētku dalībniekus pārsteidza krāšņs salūts.
Aglonas grupa “Miggla” rūpējās, lai velodienas dalībnieki un to atbalstītāji varētu lustēties līdz rītausmai zaļumballē.

Aglonas pagasta iedzīvotāju iniciatīvas grupa „Velomīļi” pateicas visiem pasākuma dalībniekiem, kuri mēroja tuvus un tālus ceļus, lai piedalītos „Ar veļiku pa Aglyunu 2018”, domu biedriem un atbalstītājiem, kā arī pasākuma labvēļiem:

Aglonas  novada  dome,  Aglonas  novada Kultūras centrs,  Aglonas  vidusskola, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirknim, zemnieku saimniecības „Trepes”  – Kurmju ģimene, zemnieku saimniecības „Kaparlauki” – Ainārs Streļčs,  SIA „Cirīšu HES” – Normunds Aizkalns,  SIA „BORG”,  SIA ”Deitilde” – Ivaram Livdānam,  SIA “Eltex”,  AS „Latvijas valsts meži”, VAS CSDD sabiedrisko attiecību speciāliste Valda Kjaspere, Latvijas Sporta skolu federācija –Andrim Luksam, Rēzeknes tehnoloģiju augstskolai, izglītības un inovāciju centram “LoDe”  – Lolita Kivleniece Kuzņecova,  biedrība „Neaizmirstule”, biedrība „Veloklubs Līvāni”, Normundam Zariņam, Janīnai Kursītei, Gundars Dilba, Edgaram Upeniekam, Andrim Barkevičam, Dacei Barkevičai.
Lielo „PALDIES” vēlos pateikt arī „Velomīļiem”, kas paralēli savam darbam un ikdienas rūpēm, radīja šo svētku sajūtu mums visiem  – Inārai Ukinai, Inetai Valainei, Anitai Bartušai, Ņinai Kurmei, Feoktistam Pušņakovam, Edgaram Urbanovičam, Guntim Kurcenbaumam, Aleksandram Dimperam, Viktoram Artjomovam, Anatolijam Smirnovam, Guntai Gulbei Kalvānei, Leldei Bartušai, Džeinai Valainei, Ivaram Kalvānam, brīvprātīgajiem palīgiem – Evitai Beātei Valainei, Kristiānai Kurcenbaumai, Armandam Ukinam, Viktorijai Maslobojevai, Sandrim Livdānam, Lailai Meirulei, Loretai Čerpakovskai, Raitim Indrikovam, Gunaram Indrikovam, Valdim Podskocijam, Dmitrijam Kozačukam,  Andrim Barkevičam, Antonam Valainim, Aivaram Valainim,  Česlavam Valainim, Jurim Šņepstam, Sabīnei Kurmei, Arnitai Bernānei, Lāsmai Repeļei, Lailai Repeļei, Bonifācijam Valainim, Kristapam Kurmim, Artūram Strodam un Vitālijam Tabunovam.

Mazo grantu projektu konkursa  “Sabiedrība ar dvēseli-2018″finansējums tika novirzīts pasākuma “Ar veļiku pa Aglyunu” dalībnieku un uzvarētāju apbalvošanai (medaļu, emblēmu un T-kreklu tiesniešiem iegāde). Pateicamies finansētājam -Aglonas novada domei. Projekta “” Veselības veicināšanas pasākumi Aglonas novadā “Identifikācijas Nr.9.2.4.2./16/I/002″ ietvaros tika nodrošināta dalībnieku ēdināšana, trašu marķēšana un sporta svētku organizēšana. Projektu finansiāli atbalsta Eiropas Sociālais fonds un valsts budžeta finansējums.

Velodienas sacensību apkopojums:

Ar_Veliku_pa_Aglyunu_rezultati_pa_distancem_32km
Ar_Veliku_pa_Aglyunu_rezultati_pa_vecuma_grupam_32km
Ar_Veliku_pa_Aglyunu_komandu_rezultati_32km
Ar_Veliku_pa_Aglyunu_rezultati_pa_distancem_15km
Ar_Veliku_pa_Aglyunu_rezultati_pa_vecuma_grupam_15km
Ar_Veliku_pa_Aglyunu_rezultati_triatlons
Ar_Veliku_pa_Aglyunu_rezultati_skerslu_josla

FOTOGALERIJA

Uz nākošo tikšanos 2019. gada augustā!

Informāciju iesniedza: Ingūna Barkeviča, Aglonas iedzīvotāju iniciatīvas grupas “Velomīļi” pārstāvis

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv