Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Arī skolotāji mācās

Saturs atjaunots: 10.04.2012.

Aizvadītās nedēļas laikā īpaša rosība un radoša gaisotne valdīja Mihalīnas Cakules viesu mājā  “Aglonas Alpi”. Jau otro gadu šajā vietā notika  Latviešu valodas aģentūras organizētā latviešu literatūras un mākslas jomas priekšmetu skolotāju radošās darbnīcas, kurās piedalījās Latgales reģiona skolotāji.

Eiropas Sociālā fonda projekta „Latviešu valodas, literatūras un bilingvālo mācību pedagogu profesionālās kompetences pilnveide” ietvaros “Aglonas Alpi” piedalījās konkursā un tika atzīti par atbilstošu vietu šāda pasākuma rīkošanai.Literatūras un valodas darbnīcu, teātra,  tēlotājmākslas un radošās rakstīšanas darbnīcās ar skolotājiem strādāja rakstniece Nora Ikstena, aktieris Gundars Āboliņš un mākslinieks Aivars Vīlipsons. Laikā, kad apmeklējām radošās darbnīcas, skolotāji kopā ar Noru Ikstenu cītīgi apsprieda un diskutēja par  spēkavīra Lāčplēša tēlu eposā “Lāčplēsis”

Radošās darbnīcas mērķis – nodrošināt latviešu valodas, literatūras un citu mākslas priekšmetu pedagogu profesionālo kompetenci un prasmju atjaunošanu atbilstoši modernizētam mācību saturam un mūsdienīga izglītošanās procesa prasībām.

Kā atzina radošās darbnīcas  pasniedzēji un arī dalībnieki, Aglonas Alpos ir pozitīva aura, brīnišķīga Latgales daba un īpašā attieksme, kas mudina un rosina radoši domāt un rast jaunas idejas nākamajām mācībstundām skolās un metodikas izstrādē.