Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Atklāts buklets “Bērnu tiesību aizsardzības likums jauniešiem draudzīgā valodā”

6. septembrī notika Bērnu tiesību aizsardzības likuma jauniešiem draudzīgā valodā atklāšanas pasākums. Tiesībsargs uzskata, ka ikvienam ne tikai ir jāzina savas tiesības, bet arī tās ir jāizprot, tāpēc dalāmies ar ikvienu, kam šis buklets – “Bērnu tiesību aizsardzības likums jauniešiem draudzīgā valodā” būtu noderīgs.


2019. gada pavasarī 49 skolas no dažādām Latvijas pilsētām piedalījās Tiesībsarga izsludinātajā konkursā “Esi radošs – # Radi Likumu!” – pārveidojot Bērnu tiesību aizsardzības likumu jauniešiem draudzīgā valodā.
Tiesībsarga birojs saņēma konkursa darbus no 18 pamatskolu komandām un 5 vidusskolu komandām no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem. Skolēniem bija jāizpilda divi uzdevumi: jāpārveido noteikti Bērnu tiesību aizsardzības likuma panti jauniešiem saprotamā un draudzīgā valodā un otrs – jāizveido radošs darbs video, komiksa vai citā interesantā formātā par kādu no bērnu tiesībām.
Galvenās balvas  – izglītojošas ekskursijas uz AHHA zinātnes centru Tartu, Igaunijā –  saņēmēji – pamatskolu grupā ir Ventspils Pārventas pamatskolas 8. klases komanda “Jautrie”, savukārt vidusskolas grupā – Ludzas pilsētas ģimnāzijas 10.a klases komanda “Hammurapi”.
Tiesībsargs uzskata, ka dalība šādos konkursos palīdz jauniešiem vairot ne vien savas zināšanas un izpratni par savām tiesībām, bet arī izpaust savus talantus un parādīt to, kas viņiem ir svarīgs un aktuāls.
Plašāka informācija par konkursu un bukletu “Bērnu tiesību aizsardzības likums jauniešiem draudzīgā valodā”  lasiet ŠEIT.

Avots: Latvijas Republikas tiesībsarga birojs

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv