Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Ātrums, veiklība, veloprasme – „Ar veļiku pa Aglyunu 2012”

Parādīt savu meistarību ātrā braukšanā,  šķēršļu pārvarēšanā, triatlonā, izbaudīt veloprieku  un veselīgi pavadīt laiku Aglonā 25.augustā ieradās gan tuvi, gan tāli viesi uz  velodienu „Ar veļiku pa Aglyunu 2012”, kuru jau piecus gadus rīko Aglonas velomīļu iniciatīvas grupa. 135 velobraucēji  savu sportisko sparu demonstrēja 30 km meistarklases  un 15 km tautas trases braucienos.

Velodienas  ieskaņā Aglonas,  Rīgas, Jelgavas, Daugavpils, Cēsu un daudzu citu Latvijas vietu  velo draugi iesildījās nelielā parādes braucienā pa Aglonas ielām. Pēc tam tika dots starts un sākās azarts,  cīņas spars, izaicinājums un vēlme labāk un ātrāk mērot  pašu izvēlēto 15 vai 30 km trasi. Dalībnieki bija dalīti vecuma grupās.

Velomaratonā  dalībniekiem bija jābrauc  gan pa asfaltētu,  gan grants ceļu, gan pa meža celiņiem un takām. Dažiem braucējiem gadījās arī velo ķibeles, uzticamais braucējrīks lūza, kā arī krietieni bija neizbēgami, taču visi varonīgi cīnījās un centās iespēju robežās.

Kā pirmais  15 km distancē finišēja viens no vecākajiem velodienas dalībniekiem Aleksandrs Jeļisejevs no Ilūkstes novada , kurš pastāstīja, ka Aglonas  velodienā piedalījās pirmo reizi un  savam hobijam – velobraukšanai – velta daudz laika, jo  ikdienā ar velosipēdu brauc gandrīz 100 km.

 

 

30 km pirmais finišs bija neparasts – 1.vietas godalgu dalīja divi velobraucēji, kuri sadevušies rokās, kopīgi šķērsoja finiša taisni.

Ne mazāk aizraujoši aizritēja arī bērnu šķēršļu joslas sacensības, kurās bija nepieciešams gan ātrums, gan izveicība, gan precizitāte.

Triatlonā startēja 4 komandas triju cilvēku sastāvā un  rādīja nevien savu ātrumu un veiklību veloprasmē, bet arī peldēšanā un skriešanā. Triatlonā uzvaru guva Pļaviņu sporta centra Skanste dalībnieki. Velodienas rezultāti: http://www.aglona.lv/wp-content/uploads/2012/08/2755_001.pdf

Pasākuma organizatori bija parūpējušies arī par velobraucēju, līdzjutēju un atbalstītāju vēderpriekiem, sarūpējot garšīgu  maltīti, uz ugunskura vārītas  skābeņu   un zivju zupas. Dabā, svaigā gaisā un pēc spraiga brauciena mielasts garšoja īpaši labi.

 

„Ar veļiku pa Aglyunu 2012” ir ģimenes vienojošs sarīkojums,  kas piecu gadu laikā tapis par nopietnu un aizraujošu pasākumu, kurā visiem ir prieks par padarīto, prieks par kopā pavadīto laiku. Ir jūtams atbalsts viens otram. Patīkami redzēt, kā vecāki palīdz bērniem, bērni vecākiem, uzmundrina viens otru, finišā katrs tiek sagaidīts ar aplausiem. Nav svarīgi  sportiskie sasniegumi, bet svarīga ir savstarpējā cieņa. Tik atzinīgi  novērtējusi velodienu CSDD Sabiedrisko attiecību speciāliste Valda Kjaspere.

Velodienas noslēgumā bija sumināti un sveikti ātrākie, veiklākie un veiksmīgākie  velodienas sacensību dalībnieki, skanēja Salaspils KN „Rīgava” meiteņu ansambļa koncerts un visi varēja lustēties līdz rītausmai grupas „Foršs laiks” zaļumballē.

Salaspils KN „Rīgava” ansambļa vadītāja Lāsma Streiķe uzsvēra, ka bija liels prieks parādīt savu radošo veikumu saviem novadniekiem un  Aglonas viesiem, atbalstīt sportisko pasākumu un ieskandināt Aglonas estrādi ar meiteņu skaistajām balsīm.

Aglonas velomīļu iniciatīvas grupa pateicas visiem sarīkojuma dalībniekiem, kuri mēroja tuvus un tālus ceļus, lai piedalītos „Ar veļiku pa Aglyunu 2012”, draugiem, domu biedriem  un  atbalstītājiem, pasākuma labvēļiem:

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas birojam;

VAS CSDD   Sabiedrisko attiecību speciālistei Valdai Kjasperei;

AS “SEB BANKA”;

AAS „Balta”  “Madonas nodaļa”  Reģiona klientu darījumu vadītājai Andai Mālniecei;

Aglonas  novada  domei;

Zemnieku saimniecības „Trepes”  Kurmju ģimenei;

SIA „Salanga P”;

SIA „Cirīšu HES”;

SIA „Šafrans”;

SIA „Renesanse k”;

SIA “Rēzeknes pilsētas Delta”;

SIA „Valmeks”;

SIA „Spero SK”;

Maizes muzeja saimniecei  Vijai Ancānei;

IK “ARH-K”;

Staņislavam Šmukstam;

Valdim Tumovam u.c.

 Uz tikšanos Ar veļiku pa Aglyunu nākamgad!

 

 

 

 

Fotogalerijas: http://www.aglona.lv/aktualitates/ar-veliku-pa-aglyunu-2012-2/#more-7950