Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Atskats uz E-prasmju nedēļu Aglonā

Laika posmā no 27. marta līdz 2. aprīlim visā Latvijā norisinājās no E-prasmju nedēļa, kas Latvijā tiek organizēta Eiropas kampaņas European Get Online week 2017 ietvaros.


E-prasmju nedēļas aktivitātēs Latvijā bija iesaistījušies vairāk nekā 150 partneri: IKT nozares uzņēmumi, ministrijas, pašvaldības, skolas, bibliotēkas un nevalstiskās organizācijas. Kopā tika plānoti vairāk nekā 500 pasākumi 75 novados un pilsētās visā Latvijā.

Arī Aglonas novadā šajā laika posmā notika divi pasākumi, kurus organizēja E-prasmju nedēļas Aglonas novada pašvaldības koordinatori Ingūna Barkeviča un Jānis Rutka.
Aglonas novads E-prasmju nedēļu uzsāka ar kursiem “Ievads eTwinning”, kuros piedalījās 23 Aglonas novada pedagogi no visām novada skolām un iepazinās ar eTwinning dotajām iespējām, eTwinning.lv un eTwinning.net platformu, starptautisko projektu nozīmi izglītībā, drošību un etiķeti internetā.

eTwinning ir Eiropas Savienības programmas izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+ aktivitāte, kura tiek īstenota, izmantojot projektu kā mācību metodi un nodrošinot kompetenču pieeju izglītībā, veicina pedagogu profesionālo pilnveidi IKT, metodikas un valodu jomā.
Reģistrējoties eTwinning, skolotāji var īstenot projektus vietējā un Eiropas mērogā, izmantot bezmaksas tiešsaistes partneru atrašanas, sadarbības un projekta gaitas atainošanas rīkus, kā arī piedalīties vietējā un starptautiskā mēroga pedagogu profesionālās pilnveides pasākumos gan tiešsaistē, gan klātienē.
Kursu laikā skolotāji darba vidē apguva eTwinning Desktop -profila sakārtošanu, partneru meklēšanu un mācījās projekta reģistrēšanas iespējas, pārņēma pieredzi projektu metodēs, ideju izstrādēs un īstenošanas stratēģijās.
Visi pedagogi, kas piedalījās kursos, beigās  saņēma apliecību par pedagogu profesionālās pilnveides 6h. Kursus pasniedza Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas projektu koordinatore Ingūna Lipska un J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas pedagoģe Anna Beļska.

Otrs pasākums E-prasmju nedēļas laikā notika Aglonas novada centrālajā bibliotēkā, kurā novada un pagastu bibliotekārus, kā arī citus interesentus ar savām prezentācijām “Par e-iespējām un e-pakalpojumiem”  un “Iespējas un drošība  mobilajās ierīcēs” iepazīstināja I.Barkeviča un J.Rutka.

I.Barkeviča pastāstīja par Vienotā pašvaldību un valsts klientu apkalpošanas centra Aglonā sniegtajiem pakalpojumiem, kā arī informēja par LAD jaunumiem  jeb mudināja iepazīties ar  EPS, kurā katram lauksaimniekam, kas pretendē uz vienoto platību maksājumu, būs jāsniedz elektroniski savi dati un lauku bloku kartes, kā arī par VID jaunumiem jeb par EDS sniegtajām iespējām un mobilo aplikāciju “Attaisnotie izdevumi”.

J.Rutka sniedza ieskatu par plašajām mobilo ierīču iespējām, par to attīstību no nosacīti parasta saziņas līdzekļa līdz jaunākajiem modernajiem mobilajiem telefoniem, viedtālruņiem un viedaprocēm, kuri piedāvā milzums daudz  dažādu iespēju. J.Rutka klātesošos iepazīstināja ar daudzām noderīgām mobilām aplikācijām un to pielietojumu  gan sadzīvē, gan darba procesā, gan veselības novērošanā, kā arī citās jomās.

Informāciju iesniedza: Ingūna Barkeviča, E-prasmju nedēļas Aglonas novada pašvaldības koordinatore

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv