Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Austrumu un čigānu deju skola Aglonā

Saturs atjaunots: 13.04.2011.

Austrumu deju skolas „Malika” Aglonas filiālei vēl nav pat gadiņa, bet jau debitēts  Jaungada koncertā Aglonas Kultūras centrā,  meitenes ar savām dejām priecēja skatītājus dažādos svētkos, uzstājās uz brīvās skatuves Daugavpils kultūras pilī festivālā „Vienas nakts pasaka”. 3. aprīlī  meitenes bija ielūgtas uz austrumu deju studijas „Malika” Krāslavas filiāles četru gadu jubileju. Skatītāji Dagdas tautas namā, kurā notika šis koncerts, meitenes sagaidīja ļoti atsaucīgi un ar patiesu prieku vēroja dejas. Aglonas draudzīgais kolektīvs kolēģiem no Krāslavas dāvāja skaistu austrumu deju „oriental” stilā, austrumu deju ar šallēm un aizraujošu čigānu deju. Dejotāju izjūtas bija grūti izteikt vārdos. Pozitīvās emocijas sniedza gan pati deja, gan arī pārpildītā skatītāju zāle, gan iespēja vilkt krāšņos tērpus un izskatīties kā skaistām princesēm. Meitenes  atzina, ka  pēc koncerta Dagdā radusies vēlme dejot publikai vēl vairāk un biežāk, pasākums iedvesmoja.

„Priecē, ka meitenēm tāda iespēja ir. Studijas „Malika” kolektīvi pastāvīgi piedalās dažādos konkursos, festivālos un koncertos. Tas ir saistīts ar to, ka  studija ir labi pazīstama ne tikai Latvijā, bet arī aiz tās robežām. Kolektīvu  aicina uzstāties visas austrumu deju studijas, un to Latvijā ir daudz. „Malika” meitenes ir ieguvušas pirmās vietas  Latvijas čempionātos, dejotāju kvalifikācijas konkursā „Kaprīzes kauss”, iekļuvušas finālā konkursā „Miss Oriental” un „Baltic talents”, kā arī daudzos citos. Tiem, kuri vēlas pilnveidot savas prasmes, ir iespēja mācīties pie īstām austrumu deju zvaigznēm gan Rīgā, gan Daugavpilī, kā arī Ēģiptē un Šveicē. Skolas „Malika” filiāļu vadītājas ir profesionālas un sertificētas dejotājas, kuras ar savu dejotprasmi un austrumniecisko degsmi ieguvušas Latvijas čempionātu kausus. Augstāk minētais austrumu deju skolas „Malika” māceklēm dod iespēju pastāvīgi pilnveidot savas prasmes. Bieži demonstrēt savu talantu publikai, kas nemaz nav mazsvarīgi.  Sen ir zināms, kādu labumu sievietes organismam dod sarežģītās austrumu deju kustības. Trīces nostiepj sēžas muskuļus, viļņi, astotnieki un citi plastikas elementi nostiprina vēdera un vidukļa muskuļus, skaistās roku kustības koriģē stāju. Tāpat arī redzams, ka ievērojami pieaug sievietes pašvērtējums, kas gan nav brīnums, jo skatītāji tik patiesi aplaudē!” uzsvēra grupas vadītāja Natālija Rižkova.

„Atgriežoties pie austrumu deju studijas Aglonas filiāles, gribu teikt, ka vasarā mēs plānojam rīkot grandiozas deju grupas dzimšanas dienas svinības. Šajā pasākumā iecerēts  iesācēju konkurss, austrumu un čigānu deju meistarklase, koncerts brīvdabas estrādē ar  šovgrupas no Daugavpils piedalīšanos, protams, piedalīsies arī  brīnišķīgās dejotājas no Aglonas!

Ielūdzam visus, kas vēlas iemācīties skaisti dejot! Aglonas jaunās deju grupas veidošana jau ir sākusies. Zvaniet un nāciet, iemācīties pāris skaistas dejas līdz jubilejas koncertam ir iespējams, tā būs arī iespēja piedalīties konkursā un uzšūt sev visskaistāko austrumu tērpu.

Noticiet meitenēm, kas dzīvo jums līdzās un jau dejo grupā „Malika”.  Deja – tas ir patiess baudījums! Sīkāka informācija un pierakstīšanās deju skolā pa  tālruni  20099942

Viens komentārs

  1. Linda saka:

    Jā,tas bija jauki