Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Award Latvia nometne jauniešiem “#WorldReady”

2019. gada 15.-21. jūlijā sporta un atpūtas kompleksā “Mežrozes” (Priekuļu novadā) notika Valsts izglītības satura centra organizētā The Duke of Edinburgh’s International Award Latvia nometne jauniešiem “#WorldReady”. Nometnē piedalījās 50 jaunieši no 16 dažādām Latvijas vietām – Rīgas, Daugavpils, Jelgavas, Ventspils, Aglonas, Alsungas, Auces, Babītes, Carnikavas, Cēsīm,  Dobeles, Gulbenes, Ikšķiles, Mārupes, Preiļiem un Saldus. Dalībnieku vidū gan esošie “Award” dalībnieki, gan jaunieši, kuri par “Award” iepriekš zināja pavisam maz vai neko.

Līdz ar citu cilvēku iepazīšanu, savas komforta zonas paplašināšanu, dažādu zināšanu gūšanu un prasmju pilnveidošanu, nometnes dalībnieki katru dienu iepazinās ar kādu no Edinburgas hercoga starptautiskā apbalvojuma programmas “Award” jomām – fiziskās sagatavotības, prasmju, brīvprātīgā darba un piedzīvojumu ceļojuma.

Fiziskās sagatavotības dienā  jaunieši spēlēja spēli “Akmens. Šķēres. Papīrītis”, kas sastāvēja no deviņiem komandas veidošanas un saliedēšanas uzdevumiem, kuri bija vērsti uz savstarpējās komunikācijas, sapratnes, sadarbības un drošas vides veidošanu.  Pēcspēles pārrunu laikā izskanēja atziņas gan par to, kā uzdevumu izpilde palīdzēja pilnveidoties individuāli, gan – kā tiek sasniegti kopīgie mērķi. Spēcīgas un rezultatīvas komandas veido jaunieši, kuri nebaidās no personīgajiem izaicinājumiem un šķēršļu pārvarēšanas, tādēļ vakarā ikvienam bija iespēja piedalīties aktivitātē “Izaicini sevi!” – kāpt alpīnisma sienā, iet pa līdzsvara lentu vai pildīt vienaudžu piedāvātos uzdevumus.

Prasmēm veltītajā dienā jauniešiem bija iespēja apmeklēt dažādas teorētiski-praktiskās nodarbības: “Pilsoniskā līdzdalība”, “Garīgā veselība”, “Pirmās palīdzības sniegšana” un “Āra dzīves prasmes”. Todien nometnes dalībniekus uzrunāja īpaši viesi – Lielbritānijas vēstniecības Latvijā Aizsardzības atašejs Marks Sapsfords un British Council pārstāvniecības Latvijā pārstāve Anete Blūma. Abu viesu vēstītais mudināja veltīt laiku savstarpējo saišu veidošanai un stiprināšanai.  Vakara daļā  Violetā jauniešu grupa piedāvāja uzdevumus – mēmo šovu, viktorīnu, deju nodarbību un sadziedāšanos – , kas palīdzēja pārējiem nometnes dalībniekiem uzzināt vai iemācīties ko jaunu par Latgali, Kurzemi, Vidzemi un Zemgali un tās ļaudīm.

Nometnes ceturtās un piektās dienas fokusā – piedzīvojumu ceļojums. Vispirms, raita gatavošanās 24 stundu būšanai pie dabas – instruktāžas, karšu lasīšana un orientēšanās apmācība, somu sakrāmēšana, maltīšu plāna veidošana un pārtikas produktu sagāde, bet pēcpusdienā – nodarbību ietvaros iegūtā pielietošana un dažādu papildprasmju apguve caur praktisku darbošanos. Pārgājiens pa gleznaino Gaujas nacionālajā parkā maršrutā “Mežrozes” – Liepa – Līču Lanģu klintis – ceļotāju apmetne pie Gaujas “Rauna” – “Mežrozes”, dažādu grūtību pārvarēšana, maltīšu gatavošana uz ugunskura, nakšņošana teltī  un stāstu vakars pie ugunskura daudziem nometnes dalībniekiem kļuva par spilgtāko nometnes momentu.

Brīvprātīgā darba jomai veltītajā dienā nometnes dalībnieki rosījās Cēsu Jaunajā skolā, Gaujas Nacionālajā parkā, Cēsu pilsētas pansionātā “Cīrulīši” un Cēsu dzīvnieku patversmē “Lācīši”. Sestajā nometnes dienā notika nodarbība “Mērķu plānošana”, kas kalpoja par ievadu katra nometnes dalībnieka individuālai sarunai ar Award vadītājiem – īpaši apmācītiem cilvēkiem, kas palīdz veidot individuālās “Award” programmas.

Septiņas piepildītās dienas, gluži kā dalība programmā “Award”, jauniešiem palīdzēja atklāt ko jaunu par sevi, gūt pieredzi un vērtīgas atziņas, kas būs noderīgas un pielietojamas arī turpmāk, kā arī, veidojot savu individuālo bronzas vai sudraba līmeņa izaugsmes programmu, domāt par savām prioritātēm, interesēm un sapņiem.

Nometne organizēta sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā. “#WorldReady” īstenota Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2019. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Informāciju iesniedza: Katrīna Sprudzāne, Valsts izglītības satura centra vecākā referente Tālr.: 67350959, e-pasts: katrina.sprudzane@visc.gov.lv

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv