Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Balso par Latgales ainavu dārgumiem līdz 15.oktobrim

Ir noslēgusies aktivitātes “Dāvana Latvijai – elektroniska ainavu dārgumu krātuve “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt”” 1.kārta – līdz 15. jūlijam kopā saņemti 928 pieteikumi, teju 200 no Latgales. Esam pateicīgi visiem, kas aktīvi iesaistījās un pieteica tipiskākās un nozīmīgākās Latgales reģiona ainavas, gan arī mudināja un uzrunāja citus iesaistīties šai aktivitātē.

Pēc plānošanas reģiona un Ainavu ekspertu padomes vērtējuma, turpmākajam balsojumam un aktivitātes 2.kārtai ir izvirzīti 43 Latgales ainavu dārgumi no visām Latgales plānošanas reģiona pašvaldībām. Diemžēl visus pieteikumus nevarēja iekļaut balsošanas sarakstā 2.kārtai: pirmkārt, tika sagrupēti un apvienoti tie ainavu dārgumi, kas bija pieteikti vairākas reizes, otrkārt, tika ņemts vērā teritoriālais pārklājums un ainavu vizuālā vērtība un nozīme Latvijas vēsturē kā kritēriji atlasei.

 Tagad ir aktīvi jābalso – līdz pat šī gada 15. oktobrim tīmekļa vietnē www.ainavudargumi.lv (sadaļā “Ainavu objektu izvēle Latvijas kartē” vai “Ainavu objektu izvēle no saraksta”) ir iespējams nodot savu balsi un atlasīt skaistākās un izteiksmīgākās ne tikai Latgales, bet visas Latvijas ainavas – 10 no katra plānošanas reģiona. Var balsot tikai par Latgales plānošanas reģiona ainavu dārgumiem, izvēloties maksimāli 10. Ja tiks izvēlētas vairāk kā 10 ainavas, par to tiks parādīts paziņojums tīmekļa vietnē.

Vienlaikus ar balsošanu visus 243 atlasītos ainavu dārgumus atbilstoši savas nozares specifikai vērtēs Ainavu ekspertu padomē pārstāvētās institūcijas un organizācijas. Savukārt plānošanas reģioni apkopos sabiedrības un Ainavu ekspertu padomes vērtējumus. Paredzams, ka kopīgais vērtējums par katra reģiona nozīmīgākajiem 10 ainavu dārgumiem būs zināms novembra vidū.

Avots: Latgales plānošanas reģions

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv

 

 

 • Meklēt lapā

 • Sadaļas

 • Tematiskās ziņas

 • Jaunākie raksti

 • Jaunākais forumā

 • Rakstu arhīvs

 • Baneri

  Latvijas Republikas Saeima

  Latvijas Republikas Prezidents

  Latvijas Republikas Ministru kabinets

  LATGALES PLĀNOŠANAS REĢIONS

  ziņo KNAB

  Eiropas Savienibas

  LV.lv

  Eiropas Regionalas attistibas fonds (ERAF)

  Eiropas Socialais fonds (ESF)

  Latvija, e-latvija, celvedis

  Valsts regionalas attistibas departaments

  Eiropas Savienibas strukturfondi

  Eiropas Lauksaimniecibas fonds lauku attistibai (ELFLA)

  Klimata parmainu finansu instruments

  Lauku atbalsta dienests

  EKOTUR

  LMT Latvijai

  E-veselība

  Altum

  NVA vakanču portāls

  Kraslavas mezsaimnieku apvieniba

  Daugavpils pilsetas zinu portals

  Kaimiņu ceļš

  Elektrības piedāvājums

  Latgale biznesam

  Lielā Talka