Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Barikāžu 30. gadadienas atcerei

Cienījamie Aglonas novada iedzīvotāji!  Šogad 20. janvārī atzīmējam barikāžu 30. gadadienu. Barikāžu laiks ir viens no nozīmīgākajiem Latvijas neatkarības atjaunošanas notikumiem pagājušā gadsimta 90-tajos gados. Tas ir  spilgts un neaizmirstams apliecinājums un pierādījums Latvijas cilvēku garaspēkam, nesalaužamajai pārliecībai un ticībai Latvijas neatkarības atgūšanā.

Savu artavu šajā kopējā tautas nevardarbīgās pretošanās kustībā ieguldīja arī Aglonas pagasta iedzīvotāji. No pagasta uz barikādēm Rīgā devās 58 dalībnieki. Aglonā gatavošanos braukšanai uz barikādēm Rīgā organizēja un koordinēja Tautas frontes Preiļu nodaļas Aglonas grupa.

Vidējās un vecākās paaudzes cilvēku atmiņā labi saglabājies Atmodas laika sabiedriskā pacēluma un neatkarības gars. Sabiedrība, īpaši jaunā paaudze, maz informēta par Atmodas, barikāžu, 1991. gada augusta puča notikumiem, Tautas frontes biedru gatavošanos pagrīdes darbam- tā saucamajai X stundai.

Aicinu visus Atmodas laika aktīvistus savu iespēju robežās tikties ar jaunatni un stāstīt par tā laika notikumiem Aglonā, Preiļu rajonā un Latvijā.

Paldies visiem barikāžu dalībniekiem, viņu ģimenēm, visiem cilvēkiem, kuri atbalstīja un palīdzēja. Bijušās Aglonas Tautas frontes grupas vārdā sirsnīgi sveicu Aglonas pagasta barikāžu dalībniekus šajā nozīmīgajā svētku gadadienā! Visiem vēlu labu veselību, dzīvesprieku, optimismu šinī grūtajā periodā. Ar pārliecību saku, ka jūsu ieguldījums Atmodas laikā nav bijis veltīgs. Paldies jums par to.

Iededzot svecīti, ar klusuma brīdi 20. janvāra vakarā atcerēsimies tos barikāžu dalībniekus no Aglonas pagasta, kuriem nebija lemts piedzīvot šo notikumu 30. gadadienu.

Turpināsim savās sirdīs sargāt  kopīgā barikāžu laika notikumus un nodosim šīs atmiņas nākamajām paaudzēm kā vēstures mācību stundu, kurā katrs var izjust šo notikumu nokrāsu caur foto, video un mūsu atmiņu stāstiem, dziesmām, ugunskuru liesmām, asinīm, asarām… uz kopīgu dziesmu “Dievs, svētī Latviju!”.  Esam atguvuši savu valsti un savu sarkanbaltsarkano karogu.

Ar cieņu Jānis Džeriņš, Aglonas Tautas frontes grupas dalībnieks, barikāžu pasākumu organizators.

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv