Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Barikāžu atceres pasākums „Mans barikāžu stāsts” Aglonas vidusskolā

Janvāris – barikāžu piemiņas mēnesis. Šogad aprit 25 gadi kopš 1991. gada janvāra, kad uz barikādēm Rīgā devās 500 000 Latvijas iedzīvotāju, lai nevardarbīgi pretotos iespējamai PSRS agresijai.

Pieminot tā laika notikumus, vidusskolas skolēni tika aicināti piedalīties barikāžu atceres pasākumā „Mans barikāžu stāsts”, kurš norisinājās 19.janvārī vidusskolas aktu zālē. Klātesošajiem skolēniem, skolotājiem un darbiniekiem bija iespēja noskatīties video filmu par tā laika notikumiem, piedalīties „dziesmotajā revolūcijā”, kur kopības sajūtu izjust ļāva 5. – 12. klašu skolēni ar iepriekš sagatavotām patriotiskām dziesmām.
Savās atmiņās un tā laika noskaņojumā dalījās un uz skolēnu jautājumiem atbildēja pasākuma goda viesis – Aglonas vidusskolas bijušais absolvents, barikāžu dalībnieks Ilgvars Kalvāns.
Lai pētītu un izzinātu Aglonas novada vēsturi un apzinātu 1991.gada dalībniekus, kas devās uz barikādēm Rīgā no Aglonas, 9.-12.klašu skolēniem tika dots mājasdarbs – sagatavot, noformēt un iesniegt vēstures skolotājai Lilijai Melderei interviju ar kādu no 1991.gada barikāžu dalībniekiem.

Informāciju iesniedza: Ināra Ukina, Aglona vidusskolas direktora vietniece audzināšanas un ārpusstundu darbā

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv