Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Bērzgales Dieva apredzības Romas katoļu baznīcai – 270

18. jūlijā plkst 11.30 Bērzgales Dieva apredzības Romas katoļu baznīcā notiks Sv. Mise un plkst. 13.00  – kapu svētki. Viena no vecākajām koka baznīcām Latgalē Aglonas pagasta (bijušais Kapiņu pagasts) Bērzgalē. Tās sienas ir būvētas no tēstiem koka baļķiem. Nosaukumu baznīca ieguvusi no tuvumā esošā Bērzgales ezera.

Tās celtniecību 1744. gadā ierosināja draudzes prāvests Stefans Mickevičs. Naudu un materiālos līdzekļus tai piešķīra toreizējie Rēzeknes novada muižnieki Sokolovski, bet baznīcu cēla vietējie latviešu zemnieki. Baznīcas konsekrēšanas ceremoniju 1751. gadā veica Inflantijas bīskaps Jozefs Domeniks de Kozeļevskis-Puzina, novēlēdams to Dieva Apredzības, svēto diakonu-mocekļu Stefana un Laura godam.

Baznīcas ārējais izskats laika gaitā maz mainījies. Vidusdaļā atrodas liels altāris ar skaistiem baroka kokgriezumiem. Altārī ir divas Dievmātes gleznas. Baznīcā ir arī ērģeles, kas ir vienas no vecākajām Latgalē. Šī baznīca ir iekļauta Eiropas kultūras mantojumu sarakstā „ Koka mantojums Latvijā” 1995. gadā.

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas pagasta pārvaldes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv