Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Bezmaksas seminārs

25.-26. augustā viesu namā „Dridži” (Krāslavas novada Skaistas pagastā) notiks divu dienu seminārs par ārstniecības augiem, invazīvajiem augiem un dārzu veidošanu.Seminārs visiem interesentiem ir bez maksas. Daugavpils un Šauļu Universitātes piedāvā visiem interesentiem bezmaksas seminārus par tēmām, kas interesē lauksaimniekus un ar lauksaimniecību saistītos uzņēmējus, kā arī pašvaldību un valsts iestāžu darbiniekus.

Semināra tēmas:

dārzu veidošana (augu kompozīciju veidošana, smaržu dārzi, ārstniecības augu dārzi);

savvaļas ārstniecības augi, to resursi;

ārstniecības augu lietošana mājās;

invazīvie augi, to ierobežošana.

Visas lekcijas vada atzīti šo nozaru speciālisti no Šauļu Universitātes. Tiks piedāvāta ekskursija pa zemnieku saimniecību „Kurmīši” (ārstniecības augu audzēšana, tēju gatavošana).

Seminārs un naktsmājas viesu namā „Dridži”.
Lūdzam pieteikties uz semināru līdz 17. augustam.

Pieteikšanās veicama un jautājumus par projektu vai semināru var uzdot pa tel. 26465530 vai e-pastu jolanta.bara(etta)biology(punkts)lv

Īsa informācija par projektu:
Daugavpils Universitātes Sistemātiskās bioloģijas institūtā tiek īstenots projekts Vienotais Universitāšu pētījumu un tehnoloģiju centrs uzņēmējiem lauku ekonomikas dažādošanai Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.–2013.gadam ietvaros kopā ar Šauļu Universitāti (Lietuva).

Projekta periods: 2010. gada janvāris – 2011. gada decembris.
Tiek izveidots vienots pētījumu un tehnoloģiju centrs, kurā visi pakalpojumi būs pieejami abu valstu uzņēmējiem. Pakalpojumi projekta periodā tiek piedāvāti bez maksas, tie ietver precīzu parazitoloģijas analīžu un ģenētisko analīžu veikšanu, augšņu analīzes un konsultācijas netradicionālo kultūru audzēšanai, apzaļumošanai un stādu audzēšanai. Šauļu Universitāte izveidos arī Tehnoloģiju pārneses kontaktpunktu pēc Daugavpils Universitātes pieredzes.
Tāpat projektā paredzēti pasākumi lauku uzņēmēju informēšanai par pieejamiem inovatīviem pakalpojumiem, tikšanās starp abu valstu uzņēmējiem pieredzes apmaiņai, piedāvātas bezmaksas konsultācijas un semināri mazajās pierobežas pilsētās un ciemos. Semināru cikls sākās 2010. gada novembrī.