Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Bibliotēku nedēļas pasākumi Aglonas novada centrālajā bibliotēkā

Atzīmējot Bibliotēku nedēļu, no 22. līdz 28.aprīlim Latvijas bibliotēkās  norisināsies pasākumi, kuru vadmotīvs ir : mantojuma sardzē. Arī Aglonas novada centrālajā bibliotēkā rīkosim pasākumus, kas veltīti kultūras mantojumam, tā izzināšanai un centīsimies ieinteresēt līdzcilvēkus ģenealoģijas pētījumos, pilsētas un novadu ievērojamu cilvēku veikumā, māju, iestāžu un uzņēmumu vēsturē:

no 25. aprīļa bibliotēkā varēsiet apskatīt novadpētniecības materiālu izstādi  „ No pagastmājas… līdz novada domei…”.  Vēsturiski fakti, notikumi, cilvēku likteņi –  to ieskicēsim veidotajā izstādē.

Pagājušā gada nogalē bibliotēkā rīkojām pasākumu „Dzimtu mājas Aglonā”. Tā kā arī Bibliotēku nedēļas vadmotīvs šogad ir iepazīt, pētīt un sargāt savas dzimtās vietas saknes, tad 19. maijā pl. 15.00 visus aicinām uz pasākumu par dzimtas vēstures pētniecību un ciltskoka veidošanu.  Gaidīsim jūs bibliotēkā!

Latvijā Bibliotēku nedēļa tiek atzīmēta kopš 1997.gada, kad pirmo reizi to organizēja pēc Latvijas Bibliotekāru biedrības ierosinājuma. UNESCO, novērtējot grāmatas un to lasīšanu, 1996.gada 23.aprīli pasludināja par Pasaules grāmatu un autortiesību aizsardzības dienu.

Aglonas novada centrālās bibliotēkas vadītāja Dzintra Savitska.