Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Bruņotie spēki aicina jauniešus studēt Nacionālajā aizsardzības akadēmijā

Nacionālie bruņotie spēki aicina jauniešus ar vidējo un augstāko izglītību izvēlēties militāro karjeru un bez maksas studēt Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, lai apgūtu virsnieka profesiju. Šogad bruņotie spēki profesionālajā dienestā pieņems 700 karavīrus, 120 no viņiem – studijām Nacionālās aizsardzības akadēmijā.


Kandidātu pieteikšanās studijām notiek līdz pat 31. jūlijam Rekrutēšanas un atlases centrā, Rīgā, Krustabaznīcas ielā 9, kā arī pieteikuma anketu aizpildot un nosūtot elektroniski.

Ar akadēmijas piedāvātajām studiju un apmācības programmām un kandidātiem izvirzītajām prasībām var iepazīties akadēmijas interneta vietnē www.naa.mil.lv, bet ar pieteikšanās kārtību un atlases procesu militārajam dienestam – bruņoto spēku interneta vietnes www.mil.lv sadaļā „Rekrutēšana”, neskaidrību gadījumā rakstot uz elektronisko pasta adresi rekrutesana@mil.lv vai zvanot pa tālruni 67137137.

Akadēmija jauniešiem piedāvā studiju iespējas četrās profesionālās augstākās izglītības studiju programmās. Jaunieši ar vidējo izglītību var studēt profesionālā bakalaura studiju programmās “Sauszemes spēku militārā vadība”, “Gaisa spēku militārā vadība” vai “Jūras spēku militārā vadība”. Kopējais studiju ilgums šajās studiju programmās ir četri gadi un seši mēneši. Atkarībā no izvēlētās specialitātes studiju programmas tiek realizētas sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti vai Latvijas Jūras akadēmiju.

Savukārt jaunieši ar jau iegūtu akadēmisko vai otrā līmeņa augstāko profesionālo izglītību var apgūt profesionālo augstākās izglītības programmu „Komandējošā sastāva virsnieks”, iegūstot otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību. Kopējais studiju ilgums pēc kadeta kandidātu apmācības ir gads un trīs mēneši.

Pirms studijām akadēmijā visiem kandidātiem vispirms jāapgūst kadeta kandidāta kursa programma, kas 13 nedēļas norit Kājnieku skolā Alūksnē un astoņas nedēļas – Instruktoru skolā Cēsīs. „Komandējošā sastāva virsnieks” studiju programmā papildus vēl ir paredzēts astoņu nedēļu apmācības posms.

Nacionālā aizsardzības akadēmija ir vienīgā Latvijas augstākā militārā mācību iestāde, kuras uzdevums ir sagatavot profesionāli izglītotu komandējošo un militāro speciālistu sastāvu valsts aizsardzības nozarei.

Iestājoties aizsardzības akadēmijā, kadetus sagaida ne vien dinamisks mācību process, bet arī dažādas priekšrocības, kas nav citās mācību iestādēs: studijas ir bez maksas – tās tiek finansētas no valsts budžeta līdzekļiem; studiju laikā kadeti ir pilnā valsts apgādē un kadetiem nodrošina karavīra sociālās garantijas, kā arī maksā karavīra algu, sākot ar 780 eiro pēc nodokļu nomaksas.

Kadetus nodrošina ar bezmaksas izmitināšanu dienesta viesnīcā un iespēju bez maksas izmantot Sporta kluba kompleksu. Akadēmijā ir pieejama bibliotēka ar plašu militārās un vispārizglītojošās literatūras un periodikas klāstu dažādās valodās, dažādas datu bāzes un bezmaksas interneta pieslēgums.

Pēc akadēmijas absolvēšanas ir garantēta dienesta vieta Nacionālo bruņoto spēku vienībās.

    

 

 

 

 

Avots: Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļa

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv