Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Ceļojošā izstāde „Sauleskalna ezerzemes daba un ainavas” Aglonā

28. septembrī Aglonas Kultūras centrā tika atklāta Latvijas Dabas fonda ceļojošā izstāde „Sauleskalna ezerzemes daba un ainavas”. 


Izstādi atklāja Latvijas Dabas fonda eksperts  Uvis Suško.  Latgales Sauleskalna apkārtnes dziļie un tīrie ezeri ir pazīstami ar savu unikālo floru un faunu – nekur citur Latvijā un arī Baltijā nav vienkopus sastopami tik daudzi lieli un tīri dzidrūdens ezeri ar ļoti augstu ūdens kvalitāti un dzidrību, kuros mājo tik daudz retas un aizsargājamas sugas. Savukārt Sauleskalna ezerzemes ainava ir viena no skaistākajām un iezīmīgākajām visā Latvijā. Taču Sauleskalna ezeri šobrīd daudzviet ir aizauguši, kā arī to apkaimes ainava degradējas. Lai pievērstu uzmanību Sauleskalna ezerzemes dabas vērtībām un veicinātu ilgtspējīgu vērtīgo ezeru apsaimniekošanu, Latvijas Dabas fonds īsteno projektu „Vides apziņas celšana par dzidrūdens ezeriem un to videi draudzīgu apsaimniekošanu Latgalē”.

Lai rosinātu vietējos iedzīvotājus vairāk pievērst uzmanību Sauleskalna ezerzemes dabas un kultūrvēstures vērtībām, Latvijas Dabas fonda eksperti apkopojuši 1920.-1930. gadu, kā arī 1950.-1960. un pēdējo 20 gadu laikā uzņemtas fotogrāfijas, kuras atspoguļo to, kas šai apkaimē īpašs un unikāls. Izstāde būs apskatāma līdz 17. novembrim.

Foto: Tatjana Komare
FOTOGALERIJA

Projekts tiek īstenots ar Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu.

Avots: Latvijas Dabas fonds

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv