Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Ceļojošā izstāde Aglonas centrālajā bibliotēkā

2015. gada 30. aprīlī apritēja 25 gadi kopš Latvijas Republikas Pilsoņu Kongresa 1. sesijas. Pilsoņu Kongresu 1990. gadā izveidoja Trešās atmodas laika sabiedriskās un politiskās organizācijas, lai tiesiskā ceļā atjaunotu 1918. gadā dibināto Latvijas valsti.

Pēc pilsoņu reģistrācijas, kuras gaitā reģistrējās ap 800’000 Latvijas Republikas pilsoņi, Pilsoņu Kongresa vēlēšanās piedalījās 678862 pilsoņi un 28910 pilsoņu kandidāti jeb aptuveni 63% no balsstiesīgajiem.

Pilsoņu Kongress bija Latvijas Trešās atmodas vainagojums. To radīja tauta, veidojot vietējās pilsoņu komitejas, reģistrējot Latvijas Republikas pilsoņus, rīkojot valsts mēroga vēlēšanas un sekojot tā darbībai laikrakstā „Pilsonis”. Arī lielie plašsaziņas līdzekļi nevarēja izvairīties no Kongresa darbības atspoguļojuma. Pilsoņu Kongress pretstatā Augstākajai Padomei konsekventi iestājās par tiesisku pirmskara republikas atjaunošanu, nevis jaunas valsts radīšanu, saglabājot okupācijas sekas. Ne viss, ko Pilsoņu Kongress bija ierosinājis, ir īstenots, tomēr, pateicoties tā darbībai, varam svinēt Latvijas simtgadi, nevis jaunradītas valsts 25. gadadienu.

Laipni lūdzam apskatīt izstādi skolotājus, vecāko klašu skolēnus, visus interesentus!

Informāciju iesniedza: Dzintra Savitska, Aglonas CB vadītāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv