Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Cēsīs dalīs balvas “Draudzīgā aicinājuma” labākajām Latvijas skolām

Pēcpusdienā Cēsīs tiks sadalītas balvas labākajām Latvijas skolām. “Draudzīgā aicinājuma” skolu reitings tiek veidots, pamatojoties uz centralizēto eksāmenu rezultātiem. Fonda priekšsēdētājs Jānis Endele uzskata, ka tieši šie rezultāti tomēr ir visobjektīvākais pieejamais rādītājs, pēc kura var spriest par skolu darba kvalitāti.

Apbalvošanai nominētās skolas 2018.
Tomēr, ņemot vērā skolu specifiku, “Draudzīgā aicinājuma” reitingā skolas tiek dalītas vairākās grupās: ģimnāzijas, pilsētu vidusskolas, lauku vidusskolas un specializētās skolas, kurās ietilpst profesionālās, mākslas un mūzikas, kā arī speciālās vidusskolas.
Jau ilgstoši šajā reitingā lielākos laurus plūc Rīgas Valsts 1. ģimnāzija. Arī šogad tai tiks lielākais balvu birums: tā ir labākā kopvērtējumā, tās absolventi joprojām vislabāk kārtojuši eksāmenus dabas zinību mācību priekšmetos un angļu valodā. RTU Inženierzinātņu vidusskolas absolventi bijuši izcilākie ne tikai matemātikā, bet arī otrie labākie latviešu valodā. Pērn Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas absolventi bija labākie arī latviešu valodas eksāmenā, bet šogad viņi ir tikai piektie labākie.
Žēl, bet divas skolas, kuru pārstāvji šodien aicināti saņemt balvas, vairs nepastāv. Tā ir Rīgas centra krievu privātģimnāzija, kurai bijusi absolūti labākā izaugsme: proti, šajā skolā šovasar skolēni eksāmenus kārtoja daudz labāk nekā pērn. Otra likvidētā apbalvojamā skola ir Aglonas internātvidusskola, kurai pienākas balva par to, ka šāgada absolventi matemātikas eksāmenu nokārtojuši daudz labāk nekā iepriekš.
Pilns reitings no pulksten 16 būs pieejams interneta mājaslapā.

Avots:  Draudzīgā Aicinājuma fonds, Par Draudzīgā Aicinājuma fonda skolu reitingu http://www.la.lv

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv