Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Cirīša ezera svētki Aglonā

13.jūlijā Aglonas gleznainā Cirīša ezera krastos aizritējis skaists, veselīgi sportisks un atraktīvs pasākums ģimenēm “Cīrīša ezera vilinājums”, kas tika rīkots programmas ESTLATRUS projekta ELRI-129 “Tūre pa Latgali un Pleskavu” ietvaros. Aglonā ierīkotā atpūtas vieta pulcināja gan tuvus, gan tālus viesus, kuri ar interesi un patiku piedalījās airēšanas un sievu nešanas sacensībās, zorbingā, izglītojošajās un citās aktivitātēs.

Ikvienam pasākuma dalībniekam bija piedāvāta sava izklaide, iespēja pārbaudīt veiklību, atraktivitāti un iegūt arī kādu balvu.
Pasākumu atklāja Aglonas novada priekšsēdētāja Helēna Streiķe, kura vēlāk piedalījās arī ātrumsacensībās ar airu laivu. Pēc aktīvi pavadītas dienas priekšsēdētāja sveica uzvarētājus un kopā ar visiem priecājās par svētkiem.

Visjautrākais un emocionāli piesātinātākais brīdis bija zorbinga atrakcijā “Atbrīvo savu iekšējo kāmi”. Jautrība sita augstu vilni, kad četri cilvēki “stūrēja” zorbu. Zorbingotājiem un arī ūdens bumbā skrienošajiem sirdis pukstēja strauji, bet skrējiens pa Cirīša ezeru bija to vērts.

Teltī “Dabā ar izpratni” Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti interesentus iepazīstināja ar vides spēlēm.

Bērni enerģiski lustējās uz piepūšamajām atrakcijām, velokartā, kā arī piedalījās orientēšanās sacensībās. Bērni vecumā no 8 līdz 14 gadiem orientējās ar kartēm pa sauszemi.

Zēnu sacensībā
I vieta Mārtiņš Mārcis Puriņš,
II vieta Mārcis Pīnups,
III vieta Emīls Verčinskis.

Starp meitenēm
I vieta Ilona Haritonova,
II vieta Anna Marija Rivča,
III vieta Karīna Bernāne.

Savukārt spēcīgie vīri nesa savas sievas kalnā. Stipruma un ģimenes kopības sacensībās piedalījās 9 pāri. I vietu ieguva Gorinu ģimene.

Aizraujošas sacensības bija 15 komandu airēšanas orientēšanās pa ezeru ar kanoe laivām.
I vietu ieguva Ēriks Grebežs un Aļona Afanasjeva,
II vieta Edgars Smans un Genādijs Krasovskis,
III vieta Andris Valainis un Austris Bogdanovs.

Mārcim Zībergam un Ilzei Jegorovai tika pasniegta speciālbalva par ilgāk orientēšanās pavadīto laiku uz Cirīša ezera.

Ātrumsacensībās ar airu laivām piedalījās 16 komandas.
I vieta Vitolds Livdāns un Sandris Livdāns,
II vieta Andris Valainis un Džeina Valaine,
III vieta Arturs Ļeonovičs un Ilze Ļeonoviča.

Ātrumsacensībās starp sievietēm ātrākās bija Vita Ameļko un Arnita Tjarve.

Pasākuma “Cirīša ezera vilinājums” rīkotāji piedāvāja izmēģināt arī vienu no zvejnieku tradīcijām – zābaka mešana. Šajā sacensībā piedalījās 30 vīrieši un 20 sievietes.
Uzvaru guva Kristaps Kurmis, aizmetot zābaku 16,50 m tālu, savukārt starp sievietēm izcila tālumā metēja bija Maija Pupica – 11,50 m.

Pēc kārtīgas sportošanas, līdzi jušanas, izpriecāšanās uz piepūšamajām atrakcijām, aktivitātēm svaigā gaisā ēstgriba visiem bija lieliska. Izsalkumu bija iespēja remdēt ar vasarīgu auksto skābeņu zupu.

Vakarā sarīkojuma apmeklētāji visi kopā vēroja latīņamerikas deju uzvedumu “Deja ir spēks”, kurā Intas Valaines deju skola “Enjoy” un Aglonas pašdarbības kolektīvu jaunieši vienojās salsas ritmos. Zaļumballē spēlēja grupa “Galaktika”, “Patrioti.lg” un DJ Gints.

13.jūlijā arī Grāveros programmas ESTLATRUS projekta ELRI-129 “Tūre pa Latgali un Pleskavu” ietvaros, sadrabībā ar Grāveru TN un Aglonas UAC notika pludmales atklāšanas sarīkojums, kurā klātesošos priecēja pagasta pašdarbības kolektīvi, savukārt azarta devu sniedza skrējiens ūdens bumbā pa Jazinkas ezeru.

Pludmales svētki bija paredzēti arī Šķeltovā, bet stiprais lietus nodomu iztraucēja, sarīkojums bija atcelts.

Aglonas UAC vadītāja Ināra Gražule atzīst, ka kopīgiem spēkiem ir iekārtotas jaunas infrastruktūras vietas Aglonas novadā, kopā aizvadīti jauki svētki. Liels paldies visiem, kuri piedalījās svētkos un pasākuma organizēšanā. Pateicība par atbalstu Latgales plānošanas reģionam, Latgales reģiona attīstības aģentūrai, Aglonas novada domei, Aglonas KC, SIA “Cīši gords”, Aināram Streļčam, kafejnīcai “Turība”, Lūcijai Sondorei, SIA “Producenti.lv”, Edgaram Urbanovičam, Anatolijam Pupicam, Klārai Kostrickai, Guntaram Gulbim, Dainai Aņinai, Genādijam Selickim.
Paldies par foto materiālu Ainai Dzalbei, Edgaram Klusam, Aivaram Arnicānam, Jānim Veipam un Inārai Gražulei.

Fotogalerija – “Cirīša ezera vilinājums” Aglonā

Fotogalerija – Pludmales atklāšana Grāveros

 

 

 

 

 

 

Vēl par svētkiem Aglonā lasiet: Facebook vietnē

Informāciju sagatavoja un iesniedza:
Zane Ločmele
Aglonas novada domes
Sabiedrisko attiecību speciāliste
T: 65324573
e-pasts: zane.locmele@aglona.lv