Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Cirīša ūdens svētkos Aglonā

Saturs atjaunots: 29.07.2011.

23. un 24.jūlijā  tuvi un tāli viesi, Aglonas novada  iedzīvotāji priecājās un interesanti brīvo laiku  pavadīja Cirīša ūdens svētkos Aglonā. Visdažādākajos sarīkojumos Cirīša ezera krastos izskanēja Aglonas vārds. Jau no paša rīta ļaudis apmeklēja pasākumus un izvēlējās sev tīkamāko nodarbi, bet vakarā Aglonas brīvdabas estrādē izskanēja grupas M.A.L.A koncertuzvedums „Nekur nav tik labi kā mājās…”

23.jūlija rīta agrumā zvejošanas cienītāji devās copēt un sacensties makšķerēšanas sacensībās. Dažādus gardumus un darinājumus ikviens varēja iegādāties Vislatgales amatnieku un mājražotāju tirgū, kas notika pie Maizes muzeja. Pasākumā pie  Maizes muzeja tika iesvētīts un pacelts mastā Latgales karogs. Iesvētīšanu vadīja priesteris Guntars Skutelis. Klātesošos uzrunāja muzeja saimniece Vija Ancāne un Latgales karoga autors Māris Rumaks.

Cirīša ūdens svētku laikā tika atklāta arī 19. radošā Vītolregate „Svētais vējš”, ko organizēja regates dibinātājs, arhitekts Andris Vītols. Vējdēlisti abas dienas burāja pa Cirīša ezeru gan sacenšoties savā starpā klasiskajās distancēs, formulu startos un arī maratonā, gan priecējot skatītājus, kuri varēja vērot neparastos skatus uz Cirīša ezera. Vītolregatē piedalījās 26 vējdēlisti. Jāatzīmē, ka Vītolregates dalībnieki ir burājuši nevien pa Latvijas ezeriem, bet arī Itālijā pa Gardas ezeru.

Svētkos tika piedāvāts plašs pasākumu klāsts. Varēja piedalīties floristikas un rokdarbu radošajās darbnīcās un izmēģināt tapošanas mākslu, tamborēšanu, uzzināt dabas dziedinošā spēka  iedarbību un izgatavot no dabas materiāliem dažādas lietas. Darbojās Body art darbnīca. Bērni lustējās piepūšamajās atrakcijās. Sporta cienītāji un līdzjutēji piedalījās pludmales volejbola spēlēs.

Dienas izskaņā Aglonas brīvdabas estrādē pulcējās vairāki simti cilvēku, lai vērot un izjust skaisto popgrupas M.A.L.A koncertuzvedumu „Nekur nav tik labi kā mājās…”, kas veidots pēc A. Brigaderes lugas  „Sprīdītis” motīviem. Jaunieši, tāpat kā Sprīdītis, devās pasaulē laimi meklēt. Koncertuzvedumā izskanēja vairāku pasaules valstu pazīstamas melodijas, kas atklāja attiecīgās valsts temperamentu un tradīcijas. Jaunieši paši veidojuši gan deju horeogrāfijas, gan dziesmu fonogrammas. Aglonas jaunieši –  Marģers Kroičs, Agnese Kroiče, Laima Zārberga, Agris Kroičs, Kaspars Kočkers, Samanta Smirnova, Raitis Indrikovs, Dace Barkeviča, Guntars Gulbis, Suzanna Tihonova, Artis Daukšts, Oksana Spīķe, Edgars Lukaševičs, Kristīne Ancveriņa, Raivis Matisāns, Katrīna Reča, Mārtiņš Rutka, Ivars Kalvāns, Ivars Livdāns, Andrejs Stremjanovs, Raimonds Puzanovs un  Gunta Gulbe – emocionāli iedvesmoja un pārliecināja, ka nekur nav tik labi, kā mājās.

Dejošanas prieks un līksmība valdīja arī zaļumballē, kurā muzicēja grupa „Zenīts”.

24.jūlijā Cirīša ezera viļnos turpinājās Vītolregate. Atraktīvās atpūtas centrā startēja piedzīvojumu stafetes dalībnieki, savukārt  ģimenes piedalījās jautrajās spēlēs un skandēja dziesmas Aglonas estrādē.

Aglonas novada dome pateicas visiem svētku pasākumu organizatoriem un arī dalībniekiem!

Svētki ir izdevušies priecējot gan sevi, gan citus!

Plašāks foto ieskats svētku norisē tuvākajā laikā tiks ievietots  fotogalerijā.

4 Komentāru

 1. re: saka:

  Paldies organizatoriem! Aglona rullē!!!
  Laikam vienīgajiem Vadimam, Jānim un Didzim bija skumīgs prāts…

 2. re re: saka:

  :-)
  re ka nu aplauzies!

  Labāk pavaicā kā notika organizēšana… ha ha ha
  tur gan kādam būs skumīgs prāts, gan jau to papētīs …

  Nepamanīju Vadimu, bet Didzis un Jānis līksmoja kopā ar visiem labas gribas cilvēkiem estrādē, viņi gan netirināja vēderus, ja to gaidīji.

  Bet ja kopumā skatās, muzikālā pasākuma daļa bija kolosāla!!!
  Paldies kultūras darbiniekiem un jauniešiem!
  Mēs redzam, ka viņi mums ir superīgi!
  Tā turēt un novēlam doties koncertturiādē pa Latgali!

  Starp citu, nemaz nejutās trūkums pēc “importētiem” kultūras menedžeriem, arī paši ko mākam tepat Aglonā.
  uIu

 3. ineta saka:

  arī man…. :-)

 4. K.K. saka:

  Paldies, ka patika :)