Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

CVK reģistrē parakstu vākšanai atkārtoti iesniegto likumprojektu par grozījumu tautas nobalsošanas likumā atcelšanu

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK)  2019. gada 19. septembrī reģistrēja parakstu vākšanai biedrības “Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā” (APPL) jau sesto reizi iesniegto likumprojektu, ar kuru biedrība rosina atcelt 2012. gada 8. novembra grozījumus likumā “Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu”.


Iepriekš likumprojekts CVK tika iesniegts 2018. gada vasaras beigās, un 12 mēnešu parakstu vākšana par šo iniciatīvu noslēdzās šā gada 18. septembrī.  Atkārtoto parakstu vākšanu APPL varēs uzsākt rīt, 20. septembrī, un tā ilgs līdz 2020. gada 19. septembrim.

Likums “Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu” neierobežo iniciatīvas grupas tiesības atkārtoti iesniegt vienu un to pašu iniciatīvu. Līdz ar to, parakstu vākšanai noslēdzoties, iniciatīvas grupa drīkst CVK atkārtoti iesniegt to pašu likumprojektu, taču iepriekš savāktie paraksti nesummējas, un iniciatīvas grupai parakstu vākšana jāsāk no jauna.

CVK apkopotā parakstu vākšanu statistika liecina, ka līdz šim APPL rosinātais likumprojekts nav guvis lielu vēlētāju atbalstu, – parakstu vākšanā no 2018. gada 19. septembra līdz 2019. gada 18. septembrim likumprojekta atbalstam saņemti 2586 paraksti, bet iepriekšējā parakstu vākšanā no 2017. gada 19. septembra līdz 2018.gada 18.septembrim – 909 paraksti. Lai vēlētāju rosinātu likumprojektu varētu iesniegt izskatīšanai parlamentā, iniciatīvas grupai tā atbalstam 12 mēnešu laikā jāsavāc ne mazāk kā vienas desmitās daļas jeb 154 865 vēlētāju parakstu.

Parakstīties par CVK iesniegtajām un reģistrētajām iniciatīvām vēlētāji var elektroniski, portālā Latvija.lv, pašvaldību parakstu vākšanas vietās – dzīvesvietas deklarēšanas iestādēs, bāriņtiesās, kuras veic notariālas darbības, pie pagastu vai pilsētu pārvalžu vadītājiem, kā arī pie zvērinātiem notāriem. Par paraksta apliecināšanu pašvaldībās un pie notāriem jāmaksā valsts nodeva, parakstīšanās portālā “ Latvija.lv” vēlētājiem ir bez maksas.

Vairāk informācijas par parakstu vākšanas kārtību – Centrālās vēlēšanu komisijas interneta vietnē www.cvk.lv sadaļā “Vēlētāju iniciatīvas”.

Avots: Centrālā vēlēšanu komisija

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv