Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

CVK reģistrē parakstu vākšanai atkārtoti iesniegto likumprojektu par tautas nobalsošanas likuma grozījumu atcelšanu

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) 18. septembrī  reģistrēja parakstu vākšanai biedrības “Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā” (APPL) jau ceturto reizi iesniegto likumprojektu, ar kuru biedrība rosina atcelt 2012. gada 8. novembra grozījumus likumā “Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu”.


Iepriekš likumprojekts CVK tika iesniegts 2016. gada vasarā, un 12 mēnešu parakstu vākšana par šo iniciatīvu noslēdzas  18. septembrī. Savukārt atkārtoto parakstu vākšanu APPL  uzsākta  19. septembrī, un tā ilgs līdz 2018. gada 18. septembrim.

Likums “Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu” neierobežo iniciatīvas grupas tiesības atkārtoti iesniegt vienu un to pašu iniciatīvu. Līdz ar to, parakstu vākšanai noslēdzoties, iniciatīvas grupa drīkst CVK atkārtoti iesniegt to pašu likumprojektu, taču iepriekš savāktie paraksti nesummējas, un iniciatīvas grupai parakstu vākšana jāsāk no jauna.

CVK apkopotā parakstu vākšanu statistika liecina, ka līdz šim APPL rosinātais likumprojekts guvis niecīgu vēlētāju atbalstu, – parakstu vākšanā no 2015. gada 19. septembra līdz 2016. gada 18. septembrim likumprojekta atbalstam saņemti 1494 paraksti, bet parakstu vākšanā no 2016. gada 19. septembra līdz šodienai – 1239 paraksti. Tajā pašā laikā, lai vēlētāju rosinātu likumprojektu varētu iesniegt izskatīšanai parlamentā, iniciatīvas grupai tā atbalstam 12 mēnešu laikā jāsavāc ne mazāk kā vienas desmitās daļas jeb 155 224 vēlētāju parakstu.

Kur parakstīties?

Tiesības piedalīties parakstu vākšanā ir balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma. Parakstīties par Centrālajā vēlēšanu komisijā reģistrētajām iniciatīvām iespējams:

1) dzīvesvietas deklarēšanas vietās pašvaldībā (Aglonas novada dome)

2)  pie pagasta  pārvaldes vadītāja (Kastuļina, Grāveri, Šķeltova)

3) Aglonas novada Bāriņtiesā

Jāievēro! Apliecināt parakstu bāriņtiesā var, ja vēlētājam ir deklarēta dzīvesvieta attiecīgās bāriņtiesas darbības teritorijā.

4) portālā www.Latvija.lv.

Par paraksta apliecināšanu pašvaldībās un pie notāriem jāmaksā valsts nodeva, parakstīšanās portālā “ Latvija.lv” vēlētājiem ir bez maksas.

Vairāk informācijas par parakstu vākšanas kārtību – Centrālās vēlēšanu komisijas interneta vietnē www.cvk.lv

Avots: Centrālā vēlēšanu komisija

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.  65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv