Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Daugavpils Universitāte aicina uz 10. Daugavpils Zinātnes festivālu

No 23. līdz 25. septembrim visi interesenti tiek aicināti aizraujošā un zināšanas bagātinošā ceļojumā – 10. Daugavpils Zinātnes festivālā, kura laikā ikviens apmeklētājs, iesaistoties dažādās aktivitātēs, saprotamā veidā iepazīs un izvēlēsies savu zinātni.

Daugavpils Universitātes Zinātņu prorektore Inese Kokina: „Zinātnes festivāls ļauj iepazīt zinātnes pasauli, pavērot, kā tā tiek izmantota mūsu ikdienas dzīvē, uzzināt jaunus un pārsteidzošus faktus par labi zināmām un ierastām lietām un procesiem. Festivāla mērķis ir vienkāršā un uzskatāmā veidā izglītot sabiedrību par aktuālām zinātnes tēmām, rosināt jauniešus pievērsties zinātniskiem pētījumiem. Tā laikā ir paredzēti pasākumi dažādām mērķauditorijām – skolēniem, skolotājiem, studentiem, uzņēmējiem, pašvaldību darbiniekiem u.c.”
10. Daugavpils Zinātnes festivāls piedāvās dažādas izstādes un interaktīvās aktivitātes , kas notiks Daugavpils Universitātes mācību korpusos.
Trīs dienu laikā Daugavpils Universitātes korpusi Parādes ielā 1, 1A un Vienības ielā 13 kļūs par zinātnes un jaunatklāsmes centru, kurā varēs uzzināt visu par un ap gaismu, iepazīt zinātnisko laboratoriju ikdienas darba ritējumu, darboties meistarklasēs, piedalīties aizraujošās lekcijās, spēlēs un konkursos, apgūstot daudz jaunu un interesantu zināšanu.
10. Daugavpils Zinātnes festivāla programma
Īpašie festivāla viesi:
• A/S „Latvenergo” koncerna Enerģētikas muzejs ar ceļojošo izstādi „Ķeguma HES – Latvijas enerģētikas lepnums”. Izstāde stāsta par UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā iekļauto E. Krauca fotonegatīvu uz stikla pamatnes kolekciju „Ķeguma spēkstacijas celtniecības gaita 1936. – 1940.”
• Daugavpils un Dabas aizsardzības pārvalde ar interaktīvo izstādi „Dzīvība kokā” (izstāde tapusi realizētā LIFE+ projekta EREMITA MEADOWS ietvaros). Apmeklētāji varēs iepazīties ar interaktīvu izstādi par dažādām dzīvības formām, kas mitinās vecos dobumainos kokos;
• A/S „Sadales tīkls” ar izglītojošām elektrodrošības nodarbībām „Uzmanību – elektrība!”
• Vides organizācijas „Homo ecos” diskusija “Vai klimata pārmaiņas Latvijā ir aktuālas?”
• „New Tang Dynasty Television” filma „Brīva Ķīna: Drosme noticēt” ar divu cilvēku dzīvesstāstu palīdzību skatītājiem atklās mūsdienu Ķīnas pusi, par kuru lielai Rietumu sabiedrības daļai nav pat mazākā priekšstata. Filmas vēstījums ļauj labāk apzināties savu saistību ar Ķīnā notiekošo, ļauj apzināties arī mūsu līdzatbildību. „Brīva Ķīna: Drosme noticēt” ir aizkustinājusi daudzu cilvēku sirdis un saņēmusi plašu atzinību daudzos kinofestivālos;
Zinātnes festivālu 25. septembrī no plkst. 17:00 līdz 22:00 noslēgs Zinātnieku nakts. Tās tēma šogad ir „Gaisma”.
Zinātnieku nakts programma Daugavpils Universitātē
Zinātnieku nakts izskaņā varēs vērot krāšņu „Uguns šovu” biedrības „Uguns teātris” izpildījumā.
Uz tikšanos 10. Daugavpils Zinātnes festivālā 23. – 25. septembrī Daugavpils Universitātē!
Papildu informāciju var iegūt www.du.lv un DU Zinātņu daļā. Tālr. 654 25452. E-pasts: zinda@du.lv

Pielikumi:
Zinatnes_festivals_2015_programma_end
klimata_parmainas
Latvenergo_izstade_pdf
DU_Zinatnieku_nakts_Gaisma_2015

Avots: Zane Ločmele, Sabiedrisko attiecību menedžere, DU Starptautisko un sabiedrisko attiecību daļa.

T.: 65425564; 29191170 zane.locmele@du.lv

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv