Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Dokumentālā filma par dziedātāju Aiju Rimšu

2015. gada 17. oktobrī – pirmizrādi piedzīvoja Latgolys entuziastu grupys “Biļdis” veidotā dokumentālā filma par dziedātāju Aiju Rimšu “Īsamirdzi zvaigznem leidza” – lai atgādinātu, atcerētos, priecātos un skumtu, lai lepotos un pateiktos, ka viņa bija un ar radītajām dziesmām ir mums līdzās un būs vienmēr, mirdzot līdzi zvaigznēm! Lai arī pagājuši 10 gadi, kopš Aija ir “zem citām debesīm”, viņas dziesmas skan, tiek dziedātas un mīlētas gan priekos, gan bēdās.
Filmas veidotāji: Latgolys entuziastu grupa “Biļdis” (ideja, scenārijs – Ineta Atpile-Jugane, video, montāža – Sergejs Čakāns, video – Artis Vītols, darba grupa – Edgars Blinovs, Pēteris Laizāns, Vitālijs Dudarenoks).
Filma tapusi laika posmā no 2014. gada pavasara līdz 2015. gada rudenim. Filmas tapšanā savu atbalstu sniegusi gan Aijas ģimene, gan Aijas dzīvē tuvi un nozīmīgi cilvēki, gan mūziķi un Aijas kolēģi, līdzgaitnieki. Filmā izmantoti materiāli no Aijas ģimenes arhīva, Latvijas Televīzijas arhīva, Latvijas Radio arhīva, P. Laizāna, V. Lohovas, A. Dzērves, A. Bondarenko personīgā arhīva.

Informāciju iesniedza: Gunta Gulbe-Kalvāne, Aglonas KC vadītāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv