Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Drošība pirmsskolā


Bērnu drošība ir viens no galvenajiem jautājumiem, kuru agri vai vēlu ir jārisina katram vecākam. Runa nav par to, kā pasargāt bērnu dienu un nakti, nodrošinot viņu no visa potenciāli bīstamā. Svarīgi ir palīdzēt bērnam pašam organizēt savu personīgo drošību, ieaudzināt pareizas rīcības un drošas uzvedības ieradumus, kuri palīdzēs bērnam izvairīties no bīstamām situācijām.

Arī pirmsskolas mācību programmas ietvaros drošības jautājumi ir viens no svarīgākajiem uzdevumiem.
5. novembrī Aglonas novada PII audzēkņi tika aicināti uz neparastu pastaigu „Esmu drošs”, lai iemācītos drošības noteikumus, kā uzvesties uz ceļa, pļavā, mežā, pie ūdens, mājās. Kāds bērniem bija pārsteigums, kad pastaigas ieceri izjauca palaidnis Zaķēns, ar lielu ātrumu ietraucoties pie bērniem. Zaķēns izrādās bēga no vilka. Skolotāja aicināja Zaķēnu mācīties drošības noteikumus kopā ar bērniem. Ejot rotaļā „Suņi zaķim pēdas dzina” , bērni izveidoja augstu, drošu žogu. Vai drīkst bēgt no suņiem? Vai drīkst uzsākt sarunu ar svešu cilvēku? Cik daudz Zaķēns nezināja! Un nokļuva vairākās nepatīkamās situācijās. Ar skrejriteni iebrauca kokā, jo neuzlika ķiveri. Līda pēc bumbas ūdenī nepazīstamā vietā, nezināja, kas ir luksofors, meklēja „zebru” zooloģiskajā dārzā.
Dziedot jautru dziesmu „Luksofors – labais ceļa direktors”, ejot dažādās rotaļās, bērni mācīja Zaķēnu un paši atkārtoja drošības noteikumus.
Zināt labo un kreiso roku, savu adresi, ceļu līdz mājam – tās arī ir zināšanas par drošību. Bērni, izmantojot karti, palīdzēja Zaķēnam izveidot drošu ceļu uz mājām. Kad garausim atnāca laiks doties prom, bija jau vakars. Bērni atgādināja viņam, ka tumšajā laikā jālieto atstarotājs. Atvadoties no Zaķēna, bērni novēlēja laimīgu ceļu un aicināja vēl nākt ciemos.
Pastaigas noslēgumā katrs bērns dāvanā saņēma atstarotāju, kurus bija sarūpējusi Aglonas policijas iecirkņa darbiniece Aelita Repša. Paldies arī par dāvātajām puzlēm, kas palīdzēs bērniem nostiprināt iegūtās zināšanas.

Pa drošības taku pastaigājās „Bitīšu”, „Rūķīšu”, „Taurenīšu” grupu bērni. Ar drošības noteikumiem iepazīstināja un atkārtoja skolotāja Olga Lauska. Palaidņa Zaķēna lomā labi iejutās skolotāja Maruta Lukaševiča.
Paldies skolotājām par izdomu, aizrautību, un degsmi darbā ar bērniem!
Pirmsskolas skolotāja Gaļina Haritonova

Informāciju sagatavoja un iesniedza:
Zane Ločmele
Aglonas novada domes
Sabiedrisko attiecību speciāliste
T: 65324573
e-pasts: zane.locmele@aglona.lv