Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Dzejas svētki Tadenavā

Atzīmējot Raiņa 155. dzimšanas dienu un Dzejas svētkus, šī gada 11. septembrī Priežmalas pamatskolas 5. un 6. klase devās uz Raiņa muzeju „Tadenava”, kur apmeklēja pasākumu „Balts mākonīt’s no debesīm laidās, lai nav vairs kas baidās”.

Rainis Tadenavā ir dzimis un pavadījis nepilnus pirmos četrus dzīves gadus, tāpēc tieši Tadenava ir viņa saules šūpulis. Muzejā ir izveidotas jaunas, mūsdienīgas un aizraujošas ekspozīcijas, kur saules motīvam piešķirta vadošā loma. Saule apaļas koka bumbiņas formā ir kā muzeja apmeklētāja ceļvedis.
Raiņa muzejā bija iespēja tikties ar bērnu dzejoļu grāmatu autori Inesi Zanderi un dzejnieku un atdzejotāju Guntaru Godiņu, kā arī ar bērnu grāmatu ilustratori Elīnu Brasliņu. Muzeja telpās bērni iepazinās ar Elīnas grāmatu ilustrāciju izstādi un zīmējumiem animācijas filmai „Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”. Kopā ar mākslinieci bērni piedalījās komiksu darbnīcā „Rainis un runājošie suņi”, kur vajadzēja zīmēt suņus un uzrakstīt viņu sarunu, kā arī darbnīcā „Atdzejošanas noslēpumi” ar Inesi Zanderi un Guntaru Godiņu. Bērniem ļoti patika ritmikas un dziedāšanas nodarbība, kuru vadīja dziedātāju Elīna Seile un ģitārists Rihards Rudovičs. Mūziķi arī sniedza klātesošajiem ļoti skaistu koncertu, kur tika izpildītas latviešu komponistu dziesmas ar Ineses Zanderes un Raiņa vārdiem.
Bērni Raiņa muzejā un aizraujošajā Dzejas svētku pasākumā sasmēlās sauli un pozitīvas emocijas visam mācību gadam. Paldies muzeja vadītājai un svētku organizatoriem!

Informāciju iesniedza: Anna Abuže,  Priežmalas pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv