Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

EKO skolu ziemas forums Babītē

Divas dienas februāra nogalē Babītes vidusskolā notika EKO skolu ziemas forums, kurā piedalījās 101 EKO skola no 54 Latvijas novadiem. Aglonas vidusskolu forumā pārstāvēja  skolnieces -Laila, Lāsma un Viktorija.


Aukstā ziemas rītā mēs devāmies uz ziemas eko forumu Babītē. Nepamanījām, kā jau pēkšņi GPS dzirdām: ,,Jūs sasniedzāt galamērķi.’’ Mūsu sejās bija manāms stīvums, paņēmām savas milzumlielās  somas un devāmies uz skolu. Tajā bija ļoti daudz audzēkņu un skolotāju. Zālē pasākumu uzsāka organizatori un Babītes skolas pārstāvji. Sadalīja  visus foruma dalībniekus grupās.

Mēs visa komanda izdomājām savas grupas nosaukumu ,,VIPi’’. Vēlāk ar mums sarunājās lektors par iepriekšējiem forumiem. Pēc kāda laiciņa sākās 1. dienas nodarbības. Visa komanda bija nešķirama. Mēs ar lielāko prieku apmeklējām lekciju ,,Purva noslēpumi’’ un ,,Ko iesākt ar atkritumiem?’’. Tajās mēs uzzinājām ļoti daudz informācijas par vidi, mūsu ietekmi uz to, un ko varam uzsākt, lai dzīvotu dabai draudzīgi. Vairākas reizes mums bija sarunas grupās, kurās mēs runājām par Eko padomēm un to saliedētību.

Dienas pievakarē bija pienācis laiks ,,Arktiskajai ziemas trasei’’. Satuntuļojušās mēs kopā ar pārējiem foruma dalībniekiem devāmies uz mežu, jo tur mūs sagaidīja neparastās stacijas. Katrā stacijā bija kāds uzdevums, ko vajadzēja ar savu komandu īstenot. Viena no stacijām bija jāveic uzdevums, kad visai komandai vajag apstāties kolonnā pa pāriem, sadodoties rokās, bet viens no komandas mēģina rāpot pa grupas biedru rokām un tādā viedā rāpotājam jānonāk galamērķī. Bija dots noteikts attālums, kas bija jānorāpo. Komanda izvirzīja piedāvājumu, ka tas rāpotājs būs Laila, jo viņa bija pati mazākā un viņai būtu vieglāk tikt pāri rokām. Šī stacija patiešām bija grūta, jo bija sarežģīts uzdevums. Dodoties atpakaļ uz Babītes vidusskolu, bija ļoti auksti. Kājas stīvas no aukstuma, bet sejā smaids, jo trases laikā guvām jaunus piedzīvojumus.

Atnākot pēc trases, mūs sagaidīja improvizācijas teātris ,,Ārprāts’’, kas mums lika smieties. Vēlāk varēja iet uz diskotēku, kas tika rīkota Babītes vidusskolas zālē. Nu, tad pienāca laiks klāt guļasvietas. Mēs aizmigām ļoti ātri, pat nepamanījām, kad klases telpā tika izslēgta gaisma. Pieceļoties, mūs sagaidīja rīta rosme, tā bija jautra. Tad sākās otrās dienas nodarbības un darbnīcas -  mēs apmeklējām vaska darbnīcu un veselīgo ēdienu darbnīcu.

Laiks paskrēja nemanot, noslēguma pasākums bija galā un bija laiks doties uz mājām. Kravājot mantas, vienīgais jautājums bija, vai patiešām forums jau ir galā? Šo divu dienu laikā mēs iepazināmies ar jauniem draugiem un, protams, līdzi sev vedām jaunu zināšanu un pieredzes bagāžu.

 

 

Informāciju iesniedza: Aglonas vidusskolas Eko padomes pārstāves Laila, Lāsma, Viktorija

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv